Janov nad Nisou 2014 – podzimní pobyt (4 dny)

AKTUÁLNĚ: Janov nad Nisou 2014 – podzimní rehabilitační pobyt (4 dny) 

24. října – 28. října 2014
Na rehabilitační pobyt se letos přihlásilo 19 klientů a 12 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně lajkujte naš Facebook

Aktuální dění z podzimního pobytu 2014 – živý deník.

tento pobyt meditují:  
 
Hana Bobvošová 
Jana Hrudková 
Jana Roučková 
Věra Šenkýřová
Nela Varmužová
Marcela Poštůlková
Klára Vávrová
Andrea Sabová
Tereza Koňaříková 
Martin Slavík
Ondřej Bystřický
Pavlíček Lubomír
Jan Matys
Tomáš Soukup
Marek Bradáč
Zdeněk Jaroš
Ladislav Sviták 
rehabilitující vedoucí:  Míša Soukupová 
Lucka Reváková 
Blanka Čáslavská 
Kateřina Kaňková 
Kateřina Gombošová 
Eliška Sýkorová 
Ondřej Dragoun
Ondřej Chvojka 
Pavel Vávra
Radek Brožek
Lukáš Urban
Lukáš Manlig 

Páteční příjezd

Rehabilitační pobyt jsme začali příjezdem na hotel Velký Semerink. Cesta z místa odjezdu, libereckého rybníčku nám trvala asi 30 minut. Po příjezdu ná čekala večeře. Podávlo se pečené kuře s bramborem. Večerní páteční program jsme vyplnili pantomimicky kreslící společenskou hrou Activity.

Sobota

Raní snídaně v podobě švédských stolů s bohatým výběrem potravin nám každý den dodává potřebnou energii. Dopoledne bylo ve sportovním duchu. Všichni účastníci podzimního pobytu se aktivně zúčastnili tradičního závodu v běhu janovské devatenáctky na trase 2km pro vozíčkáře a zdravotně postižené. A dopadlo to výtečně! Máme dokonce vítěze dvou kategorií, Hanku Bobvošovou v kategorii el. vozíků a Marka Bradáče v kategorii ZTP běžců. Ze závodu rovnou na oběd v podobě rýže s masovou směsí. Po poledním klidu nás čekalo cvičení jógy s paní Ilonou na kterém jsme si vyzkoušely základní jógové pozice. K večeři vepřo-knedlo-zelo a poté rozdělení do dvou skupin. Jednu skupinu čekala a sauna a Ti, co tento způsob relaxace nepreferují, hráli společenské deskové hry. Před spaním, jsme si vyslechli přednášku o stopovací hře geocaching od, paánů, kteří jsou na hotelu s námi a této formě zábavy se velmi aktivně věnují. 

Neděle

Dnešní dopolední program nám vyplnilo cvičení s paní Zdena Synovcová ve kterém jsme vyzkoušeli různé aerobní a gymnastické kreace. S paní synovcouvou přijela i česká reprezentantka v moderní gymnastice mentálně postižených a ukázala nám vrcholné gymnastické číslo. K obědu nám kuchyň podávala těstoviny s boloňskou omáčkou. Odpolední sportovní činnosti a také vycházka byla rozcvičkou k večernímu hledání opravdového pokladu zvané keš, kterou nám pečlivě připravili naši spolubydlící zkušení kešeři. K překvapení všem byl poklad v podobě skrytého tábořiště a opékání špekáčků. K večeři nás čekalo rizoto a po večeři promítání fotografií z posledního tábora. 

Pondělí

Neleníme a nový den začínáme s chutí při cvičení s Radkem. Zasvětil nás do staré relaxační merediánové techniky. Na své si přišli i vozíčkáři, kterým bylo toto cvičení speciálně přizpůsobeno. Zázemí nacházíme v pěkném zrcadlovém sále hdotelu. Síly doplníme rýží s kuřecími kousky po asijsku. Nabitý program nás nenechal v klidu: Dozvěděli jsme se, že vzhledem k předchozím závodním úspěchům při běhu, jsme zapsáni do nového závodu – maratonu na 42km. Vzhledem k náročnosti úkolu jsme vyrazili velmi časně po obědě. Krásné slunečné počasí opravdu zvalo k procházce. Namísto maratonu překvapujeme klienty – nepřicházíme na startu maratonu, nýbrž na chovnou stanici husky psů – šampionů v závodech psího spřežení. Čekalo nás tu 29 přítulných hafanů, které jsme se nemuseli bát pohladit. Jejich majitelka, paní Henychová nám vysvětlila, jak psí spřežení vypadá, jak se s ním závodí a co to obnáší, mít takový koníček. Před večeří jsme si společně ještě zahráli „Hádej, kdo jsem“ a také jsme poznávali přísloví v nakreslených obrázcích. Pochutnali jsme si na jablečných kynutých knedlících s tvarohem a skořicí. Nebyli bychom to my, abychom alespoň jeden večer nezpívali s kytarami a neprotančili na diskotéce. Dnešek nám dal zabrat…