Janov nad Nisou 2015 – zimní pobyt (5 dny)

 

AKTUÁLNĚ: Janov nad Nisou 2015 – zimní rekreační pobyt (5 dnů) 

11. března – 15. března 2015
Pobyt je připraven pro 19 klientů a v průběhu se vystřídá 16 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně lajkujte naš Facebook

Aktuální dění ze zimního pobytu 2015 – živý deník.

přihlášení:  
 
Hana Bobvošová, Marek Bradáč, Ondřej Bystřický, Ladislav Kantorík, Tereza Koňaříková, Rudolf Kubín, Štěpán Kysela, Sabina Majerechová, Jan Matys, Lubomír Pavlíček, Marcela Poštůlková, Jana Roučková, Martin Slavík, Tomáš Soukup, Ladislav Sviták, Věra Šenkýřová, Nela Varmužová, Klára Vávrová, Michal Vích 
asistenti:  Eliška Sýkorová, Lucie Reváková, Vlaďka Fruhbauerová, Radka Mikulová, Ondřej Dragoun, Michaela Soukupová, Kateřina Silná, Jiří Heran, Luká Novák, Katka a Eliška Zelenkovi, Pavel Vávra, Petr Krčmář, Tomáš Hendrych, Tomáš Uhrík, Lukáš Urban, Veronika Mireková

Středeční příjezd

Cesta autobusem proběhla bez problému, tedy až po té, co jsme se dočkali hvězdy nejvyšší kategorie. Luboš se opozdil o čtvrt hodiny a celý naložený utobus na něj rád a ochotně počkal. Z Liberce je to opravdu kousek, takže o vselé hisorky z cesty je trochu nouze. Ale stihli jsme si vyzkoušet alespoň jedno Selfie Pohodu nastartovala večeře, která následovala ihned po příjezdu. Po té jsme zjistili, že jsme se ocitli v cirkuse, který právě přišel díky štědrému důchodovému systému o princpála. Proto se samotní zaměstnanci cirkusu zozhodli uspořádat konkurz na nového principála. A čím jiným začít, než si nejdříve postavit pořádné šapitó. To by měl přeci každý principál dokonale zvládnout. Uvidíme, který z uchazečů roli zvládne nejlépe a stane se novým ředitelem.

Čtvrtek

K cirkusu neodmyslytelně patří také zvěřinec jehož stav jsme se rozhodli prozkoumat. Na nedaleké farmě jsme se snažili vybrat nejvhodnější kusy na drezuru a seznamovali se s cizokrajnou faunou. Viděli jsme koně, zebry, pumu, lišku, prasata, mývala, klokana a velblouda. Dokonce jsme se u toho naučili i trochu anglicky: „Come shall then well-bloat? Then well-bloat shall when blade!“ Následovala zkouška cirkusáckých schopností: přesnost, odhad vzdálenosti a synchronizace, to byly hlavní parametry pro výběr kvalitního materiálu. Nevynechali jsme ani kulturu, protože na večer jsme si nacvičili improvizaci pohádky o červené karkulce, která byla přímo a živé scéna pozřena a poté opět vyvrhnuta. To vše za zvuků písní předních českých umělců, kteří s námi spolupracovali na této špičkové operetce.

Pátek

Dobrý šéf cirkusu by neměl zanedbávat své akrobatické schopnosti, takže jsme zašli rovnou za těmi nejpovolanějšími. Polechitas nám předvedly tanec u tyče, který se ukázal být výrazně náročnější než vypadá na pohled. Ladné pohyby vyžadují zručnost, přesnost a hlavně sílu. V praxi si to vyzkoušeli všichni, včetně vozíčkářů. Poté jsme si zkusili, jaké je to být šaškem počmáraným, protože nás děvčata zmalovala k nepoznání. Odpoledne jsme vyrazili do světa na zkušenou, pátrali jsme v terénu po uprchlých zvířatech, běhali jsme na čas a vyzkoušeli si řadu komplikovaných disciplín. Nejtěžší bylo ovládnout chůdy, přestože měly jen deset centimetrů. Po takto těžkém dnu jsme se rozhodli intenzivně relaxovat, naordinovali jsme si saunu, masáže a umělecké malování ústy a nohama. 

Sobota

A je tu další den. Konkurz na nového princpála finišuje a my máme před sebou poslední disciplíny. V dopoledním programu jsme zkoušeli, jak by nový šéf dokázal vystupovat se zvířaty a konkrétně hady a chameleonem. Všichni kandidáti se počátečním ostychu osmělili své vystoupení s plazy zvládli. Po vystoupení jsme se věnovali známé vědomostní soutěži riskuj. Protagonisté soutěže sbírali body za vědomosti nabyté z dosavadního průběhu pobytu na cirkusové téma. Odpoledne jsme si vyzkoušeli naše organizační schopnosti a týmovou spolupráci. V jedné ze soutěží jsme slepého kolegu naváděli při umísťování přemětu na cíl, v druhé jsme testovali přesnost vrhání a v poslední nám budoucí principál dokazoval um řídit kolektiv. Po celkovém sečtení nasbíraných bodů jsme zjistili, že máme příliš mnoho kandidátů. Naštěstí máme ještě večer a zítřejší dopoledne na rozhodnutí jak nejvhodnějšího kandidáta vybrat. Po synchronizovaném večeření jsme se pobavili na improvizované diskotéce za rytmu našich oblíbených songů. 

Neděle – kdo bude nový principál?

Většinou nejméně oblíbený den všech pobytových akcí začal volbou nového principála. Protože byl od večera dostatek času probrat jakým způsobem nového řídícího vybrat, rohodli jsme se uspořídat volby. Protože jsme měli devět vážných kandidátů, nenašli jsme jiný lepší způsob, než nového ředitele cirkusu demokraticky zvolit. Každý účastník cirkusu vyjádřil svůj názor a po kontrolním sčítání hlasů jsme zjistili, že většina si přeje principálku Terezku. Po slavnostní inauguraci nové principálky jsme se odebrali chystat zavazadla k odjezdu. Poobědové čekání na příjezd autobusu nám krátily společenské hry a Petr s Lukášem N., kteří nám skvěle zahráli na kytaru. Nezbývá než poděkovat všem účastníkům a těšit se další společné chvíle.