Janov nad Nisou 2018 – jarní pobyt (5 dnů)

AKTUÁLNĚ: Janov nad Nisou 2018 – jarní rehabilitační pobyt (5 dnů) 

23.března – 27. března 2018
Na pobyt se letos přihlásilo 18 klientů a 10 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně dejte  naším stránkám na 

Aktuální dění z jarního pobytu 2018 – živý deník.

Klienti:  
 
Marek Bradáč  
Hana Bobvošová  
Honza Bulíř 
Jana Hrudková 
Zdeněk Jaroš 
Břeťa Jetel 
Ladislav Kantorík 
Tereza Koňaříková 
Sabina Majerechová 
Jan Matys 
Luboš Pavlíček 
Marcela Poštůlková 
Jana Roučková 
Martin Slavík 
Tomáš Soukup 
Ladislav Sviták 
Klára Vávrová 
Nela Varmužová
Vedoucí:  Jiří Blekta 
Honza Borovička 
Ondřej Dragoun 
Lucka Kavinová 
Ondřej Kantorík 
Petr Krčmář 
Věra Nýdrlová 
Michaela Soukupová 
Jan Trejbal 
Pavel Vávra 
Kateřina Zelenková

pátek, příjezd

Janove ahoj! Opět jsme tu. A jsme rádi. Vstříc novým zážitkům a se všemi našimi známými kamarády! Už se nemůžeme dočkat, co všechno tu opět prožijeme! Dnešní den proběhl standartně. Namátkově vyberu jen pár nejdůležitějších bodů: odjezd z Rybníčku, chvilka bloudění na výjezdu z města, první čůrání, příjezd do Jablonce, druhé čůrání, společný zpěv, mávání na kolemjdoucí třídu, bloudění v horách, třetí čůrání, opětovný příjezd do Jablonce, konečně odbočka na správnou silnici, čtvrté čůrání, příjezd k hotelu, večeře, vybalení, tvorba oddílových povinností, sborový zpěv, sborové povlékání a usínání (samozřejmě každý ve svém) ;-). Dobrou noc! 

sobota, den druhý

Dnešní ranní vstávání bylo krásné… Vždyť nám začíná nádherný pobyt a my už se nemůžeme dočkat, co vše tu zažijeme. Ale pomalu a postupně… Po vydatné snídani bylo nutné, aby se červený oddíl připravil na první díl svého Prostřeno. Žlutý a zelený oddíl dostal jinou, velmi taktickou funkci – zmapovat okolí hotelu a přinést důkazy o chladném horském počasí. A to vše bylo potřeba zvládnout před svačinou. Zhostili jsme se toho velmi statečně a jako důkazní materiál jsme donesli několik drobných omrzlin a spoustu sněhu za krkem od koulované, ve kterou se náš výlet do okolí nečekaně proměnil. Vysíleni jsme vzali za povděk snaze červeného oddílu a s radostí jsme přijali pozvání k jejich stolu – nádherně připravené a naaranžované dopolední svačině. Jednalo se o ovocné špízy se 4 druhy soté. Po posilnění jsme už nemohli nic jiného udělat, než nainstalovat projektor, plátno a do prostor naší jídelny zprostředkovat přímý přenost utkání mezi Bílými Tygry z Liberce a HK Mountfield Hradec Králové. I přes naše urputné fandění hradecký gól v posledních vteřinách třetí třetiny rozhodl. Ano, na chvíli zmrazil atmosféru i v našich řadách, ale co…. však oni to hoši v Hradci ještě otočí a sérii nakonec vyhrají. 
Po vysilujícím fandění jsme se s chutí najedli. Čekalo na nás výborné kuře na paprice s těstovinami. Během poledního klidu jsme načerpali tolik potřebné síly na odpoledne, které bylo více než vydatné. Zahájili jsme ho velmi příjemnou tvůrčí činností. Nám velmi známá paní Běla Jensen ze Stonožky nás požádala, zda bychom se nezapojili do přípravy dárku pro pana kardinála Dominika Duku k jeho 75 narozeninám. Dárek bude mít podobu košů plných pozitivních vzkazů (protipól košů plných negativních reakcí obyvatel při procesu s Dr. Miladou Horákovou). A tak jsme vystřihovali, lepili, vybarvovali a výborně jsme se u toho bavili. Poté jsme se pustili do nejdůležitější soutěže tohoto dne – závodu v píchání! Matche se nakonec zůčastnilo 22 soutěžících různých věkových kategorií, pohlaví a zkušeností. Bylo to super. Kdo nepíchal, fandil. Kdo nepíchal ani nefandil, alespoň radil. Do úzkého finále se nakonec dostalo duo soutěřících Klárka a Tomáš. Odborným rozstřelem a za povzbuzování všech se nakonec vrchním přeborníkem v píchání stal Tomáš se svým výkonem 27 vpichů za 30 vteřin. Ale skutečně jen o fous. Rozhodly nejspíše větší zkušenosti a více napíchaných hodin. Tomáš nakonec svoji výhru korunoval tím, to, co rozpíchal, snědl (nebojte, jednalo se o půlku syrové brambory). Po píchací soutěži jsme byli již tak vyhladovělí, že jsme se vrhli rovnými nohami na večeři. Po ní jsme se vrhnuli přímo do srdce divočiny a plnili různé úkoly, které nám měli zajistit přežití v džungli. Pobyt v divočině se nakonec zvrhnul v pořádnou diskotéku na motivy zvířecí hudby. Když jsme se pořádně rozpohybovali, zklidnili jsme se další soutěží na téma jídla – hádali jsme názvy jídel, které byly představovány jednotlivými členy naší Expedice Janov. A to nás natolik unavilo, že teď už všichni spokojeně odpočíváme ve svých postýlkách.

neděle, den třetí

I dnešní den začal více než krásně. Z postýlek nás vytáhly už první ranní sluneční paprsky, které dnes řišly o hodinu dříve, než v předcházejících dnech. Nám to ale vůbec nevadilo, protože nás jistě čeká opět spousta krásných zážitků. Dnešní den je soutěžním pro zelený oddíl, který již od rána neúnavně pracoval na přípravě naší jídelny. A poté, co nastal čas snídaně, začali všichni členové statečně a odhodlaně pracovat na tom, abychom si snídani co nejvíce užili. Po snídani nebylo možné jinak, než vyrazit za tím úžasným dopoledním sluníčkem, které nás ráno vytáhlo z postýlek. Po cestě jsme však nalézali podivné papírkya tak jsme se je rozhodli sbírat. Jaké bylo pro nás překvapení, když se nám po dojití domů podařilo ze slov na papírkách složit celou větu! Na ní byl úkol, který je nutné splnit: projít si interativní návody, jak připravit základní jídla, jako je pizza, dort, zmrzlina, apod. A kde jinde si projít takovým „vařícím“ trenažerem, než na tabletu. A tak jsme vařili, pekli, mrazili a bavili se u toho až do oběda! Po obědě jsme se přemýstili do našich oblíbených postýlek a odpočívali po náročném výletu. Po pořádném odpočinku jsme se sešli u krbu v přízemí a hráli a hráli a hráli… ne ovšem na kytaru, ale hry! Byla ohromná zábava a legrace! A přišla večeře! Sloužící oddíl opět nezahálel. A tak jsme měli jídlo až pod nos. A co bylo po večeři? Vědomostní kvízy všeho možného druhu! A opět spousta legrace a soutěživosti! 

pondělí, den čtvrtý

Dnešní den začal velmi neobvykle snídaní! Na tu nás pozval žlutý oddíl a nutno říci, že vše měli nachystáno velmi pečlivě! Obsluha, hudba, aranžmá… Po snídani jsme se opět rozdělili. Žlutý oddíl zůstal doma a připravoval dopolední svačinu. Úkolem bylo využít co nejvíce ovesných vloček. A tak jsme se dočkali výborného jogurtového pyré s vločkovým musli ochuceným na mnoho způsobů. Žlutý tým dokonce připravil i 3 netradiční pokrmy, o které se následně soutěžilo. Jednalo se pikantní utopence podávaného s vanilkovým tvarohem, banánem, jablkem, cibulí a čokoládovým posypem. Ostatní týmy byly venku a trénovali horolezeckou techniku. Zbytek dopoledne jsme trávili trávením dopolední svačiny (tři vybraní jedinci na záchodě) a těšením se na svíčkovou k obědu! Po poledním klidu následovala oblíbená soutěž Janovský talent. Vystoupila spousta účinkujících s velmi kvalitními výkony! Vše jsme také náležitě ocenili! Po soutěži jsme se vrhli rovnýma nohama do sauny, resp. na sledování hokejového zápasu Liberec – Hradec Králové. A protože zápas nedopadl zrovna nejlépe, rozhodli jsme se večer přebýt diskotékou. A tak jsme tančili a skotačili téměř do desáté hodiny. Těď už všichni spíme ve svých postýlkách a těšíme se na další společně strávený čas na letním táboře v Líchovech. A proto se s vámi, milí rodiče a přátelé, loučíme s pozdravem Líchovy 2018 zdar! Moc a moc se těšíme! Představa 14 společně strávených dní je pro nás natolik povzbuzující, že snad ony tři měsíce, co zbývají do tábora, statečně překonáme….