Líchovy 2015 – letní tábor (14 dní)

AKTUÁLNĚ: Líchovy 2015 – letní tábor (14 dní) 

25. července – 8. srpna 2015
Na letošní tábor se přihlásilo 26 klientů a celkově 22 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně lajkujte naš Facebook.
Tešíme se na Vaše komentáře!

Aktuální dění z letního tábora v Líchovech – živý deník.

hosté

Hana Bobvošová
Silvie Humlová
Sabča Majerechová
Nela Varmužová
Marcela Poštůlková
Klára Vávrová
Martna Škaloudová
Jana Hrudková
Jana Roučková
Věra Šenkýřová
Tereza Koňaříková
Andrea Sabová
Hana Varmužová

Zdeněk Jaroš
Ladislav Kantorik
Lukáš Adamíčko
Ondřej Bystřický
Jan Matys
Tomáš Soukup
Aleš Daníček
Víťa Kouřil
Martin Slavík
Lubomír Pavlíček
Marek Bradáč
Láďa Sviták
Aleš Vlasák

pořadatelé

Lucie Kavinová
Valerie Blonská
Hana Čermáková
Veronika Tomanová
Eva Hercíková se Zuzankou
Ludmila Kantoríková
Michaela Soukupová
Katřina Zelenková s Eliškou
Blanka Čáslavská
Lucie Reváková
Radka Mikulová
Veronika Mireková
Kateřina Silná
Tereza Knopová
Vladislava Baierová

Jiří Blekta
Jan Borovička
Ondřej Dragoun
Matěj Bradáč
Lukáš Urban
Pavel Vávra
Tomáš Hendrych

Sobota – příjezd do rekreačního střediska

Pro tentokrát jsme se v rekreačním středisku po příjezdu moc neohřáli. Ihned po příjezdu jsme zamířili do jídelny na uvítací večeři a poté zpěz do autobusu. Proč? Protože tentokrát začínáme tábor návštěvou muzikálu Děti Ráje pod širým nebem v zámeckém parku na Konopišti. Zatím co vy už jste dávno spali, my jsme užívali písniček Michal Davida poskládaných do poutavého příběhu.

večeřeuzené maso se šťuchaným bramborem

Neděle – festival začíná

První táborový den se nese v rámci příprav na zahájení festivalu. Ráno jsme si vyzdobili příbytky identifikačními štítky a připravili dva promítací sály audiovizuální technikou. Protože počasí přálo a sluníčko hřálo, dopřáli jsme si trochu máčení. Před večeří jsme se vydali na průzkum terénu a porovnávali jsme, co se tu od posledně změnilo. Ověřili jsme si, že černobíl, potažmo barvomil už z líchovského lesa opravdu zmizel. A večer? Přeci velkolepý začátek našeho mezinárodního filmovéo festivalu. Na opening party jsme si připili pravým šampaňským a vyslovili přání úspěšného letošního festivalu a pustili si první celovečerní film. Zítra nás čeká další festivalově laděný den, tak se necháme překvapit. A co vy?

snídaněčesneková pomazánka, pečivo
obědbrokolicová polévka, pečené kuřecí stehno s bramborem
večeřezelenninový salát s vejcem a pečivem

Pondělí – den sitkomu

Pro nestranný pohled na den sitkomu nabízíme Festivalové vteřiny od investigativních novinářů a redaktorů Lukáše A, Martiny Š a Jéni M. Většina vedoucích si však myslí, že rádoby solidní deník má dost hořkou příchuť bulváru. Co si o tom myslíte vy? 

Festivalové vteřiny [PDF] 

Protože program končil déle než byla uzavírka deníku, určitě Vám bude důležitá informace, že den jsme zakončili přímým přenosem z konceru kapely Kabát. Výhodou našeho festivalu jsou unikátní exteriéry napojené přímo na promítací sál a proto jsme sledování koncertu mohli rozšířit i o večerní párty v bazénu. 

snídaněovocný jogurt, ovesné vločky
obědzeleninový vývar, chilli con carne
večeřerajčatový salát, celozrnné pečivo

Úterý – první workshopový den

Na dnešní dopoledne jsme se opravdu těšili. Začali nám totiž workshopy. V prvním workshopovém bloku jsme vybírali jestli budeme hrát hry, trekovat po okolí, učit se zpívat na playback nebo trénovat tradiční hru britských důchodců crocquet. Všihni si vedli skvěle. A jak taky jinak, když si jaždý svou zábavu mohl svolit sám. Poté jsme se ocitli v ději groteskního příbehu. Každý z nás mohl okusit atmosféru natáčení groteskních příběhů jako zažívali před více než sto lety známí komikové Charlie Chaplin, Laurel a Hardy nebo třeba Vlasta Burian. A jak taková groteska končí? No přeci pořádnou dortovou bitkou! Ale ještě předtím jsme si museli svou munici vyrobit. Jirka a Lída, kteří vedli celý grosteskní den nám ukázali jak si vyrobit dort s nejlepším poměrem dolet/přesnost. Sami uznejte jak byly naše hody přesné. 

Pro milovníky bulváru zde přinášíme další vydání Festivalových vteřin
Festivalové vteřiny [PDF]

snídaněvaječná pomazánka, pečivo
obědhovězí vývar, špenátové flíčky
večeřesojový guláš, pečivo

Středa – komedie nebo krimi?

Pro začátek máme smutnou zprávu pro milovníky líchovské drbny. Dnes z technických důvodů v redakci vyšla pouze její moderovaná verze v místě festivalu. Často osočovaná skupina vedoucích si však myslí, že je to jen známka toho, že válka s bulvárem je na dobré cestě a právě toto polevení je jasným důkazem. 
K rekapitulaci dne.
O komediální úvod dne se postarala dvojice Lídy a Jirky už při rozcvičce. Následovala hra s názvem poskládej si svěho komika. Hra spočívala v tom, že si každý z 5 oddílů vylosoval obrázek známého komika nastříhaný na nejmenší dílečky. Po důkladném poskládání byla nutnost uhodnout o jakého známého komika se zrovna jedná. Sami z fotografie odhadovat o jak složitý úkol se jednalo. Přesto všichni zadání splnili. Po obědě nás čekalo bazénové harašení a hláškostop. Jirka s Lídou připravili kvíz, kde jsme měli uhodnout z jakého filmu se příslušná hláška vyskytuje. Samozřejmě jsme si správné odpovědi ověřili videoprojekcí. Čekání na podvečerní chod nám vyplnilo řešení detektivního případu se záhadným zmizením tabletu jednoho z vedoucích. I přesto, že měl být celý den pouze v gardu komedie, okusili jsme i trochu z žánru krimi. Povečeři nás čekalo překvapení. Do tábora nečekaně přijela country kapela složená z kamarádů našich sousedů – chatařů. A večer to byl velkolepý. Lepší něž mnoho slov bude poslední momentka.

Všem moc děkujeme za vzkazy! Každý den si je na večerním nástupu čteme a dělají nám obrovskou radost. Těšíme se na další várku. 

snídaněmarmeláda, pečivo
obědkvětáková polévka, zapečená ryba se šťouchaným bramborem
večeřetěstovinový salát se zeleninou

Čtvrtek – ve znamení vědecko fantastického filmu

Díky náročnému večernímu programu jsme byli osvobozeni od ranní rozcvičky a tím pádem jsme mohli spát o 15 minut déle a jít rovnou na skvělou snídani. Dnešní den jsme věnovali žánru sci-fi. Dopoledne to byl film Vetřelec s vesmírnou nákladní lidí Nostromo, kde hlavním cílem bylo vytvořit sliz, který všude zanechávala malá hladová příšerka. Odpoledne to byla porouchaná vesmírná loď Enterprice z filmu Startrek a její posádka, která ztroskotala na neznámé planetě, plné nebezpečných jedovatých ufonů, bez zásob potravy. Po večeři jsme opustili celodenní žánr a vrhli jsme se na poslední program dne. Závěrečné běsnění bylo ve jménu běhání a sbírání symbolů v lese rozmístěných a to dle vzorů na kartičkách jednotlivých táborníků. 
Festivalové vteřiny – čtvrtek [PDF]

snídaněpažitkový tvaroh s pečivem
obědbramborová polévka, vepřové na mrkvi
večeřePečená zelenina, pečivo

Pátek – workshopy II

Dopoledne jsme trávili kolektivní hrou založenou na orientaci v terénu a rychlosti. Každý z nás si na startu vyfasoval kartu na které bylo vyobrazeno 24 symbolů. Naším úkolem bylo přesně tolik symbolů najít v térénu v přilehlém okolí. Ačkoliv se každému nepovedlo najít všechny symboly, každý z hledačů si vedl vskutku skvěle. Odpolední program byl rozdělen na 4 workshopové skupiny, kam se mohl každý přihlásit, tedy až na gaming. Což je workshop, na kterém hrajeme speciální logické, obrázkové nebo stiimulační hry. A vzhledem k tomu, že máme pouze 2 tablety, je kapacita velmi omezená. Protože je zájem opravdu veliký, budeme se snažit workshopy opakovat, aby se mohli u gamingu prostřídat všichni. Ti co se na gaming nedostali vybírali z další možností jako je kurz Angličtiny s Valčou, turnaj v šipkách, nebo výtvarný workshop, kde si dvojice kamarádů obkreslovaly vzájemně siluety svých postav. Schválně jestli z poslední fotografie uhádnete, kdo všechno se workshopu účastnil. 

snídaněpečivo s máslem a sýrem
obědcibulová polévka, rizoto
večeřekuřecí špízy s bramborem

Sobota – High Jump

O tom, jak jsme si užili akci High Jump v Hříměždickém lomu se budete moci dozvědět zítra u dalšího vydání festivalových vteřin. Je možné, že některá z mometek pořadatelů této adrenalinové akce zachytila i naší povedenou partičku, proto doporučujeme prozkoumat web pořadatele www.highjump.cz

snídaněmíchaná vejce, pečivo
obědrajčatová polévka, moravský vrabec s bramborovým knedlíkem a zelím
večeřeopečený špekáček na táboráku, pečivo

Neděle – den dokumentaristiky

Festivalové vteřiny – sobota/neděle [PDF]

snídaněrybí pomazánka, pečivo
obědpolévka z červené řepy, kuřecí stehno s rýží
večeřerestovaná cibulka s vejcem a kuskusem, zeleninový salát

Pondělí – historický film

Po vydatné snídani jsme se vypravili do boje. Čekala nás bitka. Martinovi a Zdendovi byli ukradeny poslední čisté trenýrky, což bylo motivací pro ostatní členy jejich týmů jim tento zapeklitý problém pomoci vyřešit. Generály týmů byli Hanka a Luboš. Ti měli na starosti strategii. Týmy bojovali do krve. V každém kole byl různý počet padlých, raněných, malátných, ale přesto velmi statečných bojvníků. Jedny z nejmenovaných trenýrek byly označeny dokonce i popelářským vozem. I přesto, že tu stál téměř hodinu, hra pokračovala, napětí houstlo, bojová horečka sílila a členové se dostávali do správného bojového varu. Bojové dopoledne „ukradni vlajku aneb ukradni soupeři trenýrky“ se nám velmi líbilo. Všichni krvelačnou bitvu přežili a původní majitelé trenýrek je nakonec dostali zpět. Po obědě jsme si dopřáli zasloužený odpočinek. Boj byl pořádně vysilující, tak jsme potřebovali nabrat síly do dalšího zápolení, protože po poledním klidu nás čekaly napoleónské války. Kdo nezná – krutý souboj, kdo z koho při nebezpečné střelbě na pár metrů. Nebojte neměli jsme ostré náboje, ale krutě mokré střely. Všichni byli stateční, všichni přežili, všichni byli osvěženi. Byli jsme příjemně načnuti, tak jsme hupsli do bazénu. Byly podány skvělé plavecké, potápěčské, akrobatické, akvabelní, vodní-polní výkony atd. Po večeři-5 knedlíků s hamburskou kýtou – jsme zjistili, že máme hlad, proto jsme se rozhodli ulovit si každý svého buřta. Úkol zdánlivě jednoduchý, ale ve skutečnosti velice náročný, pobavil celé obecenstvo. Někteří měli problém si svého buřta zkrotit. Nakonec se všichni do svého buřta zakousli. Náročný den jsme zakončili zpěvem písní na přání. Jukebox byla Blanka s kytarou. Občas jí zastoupila Janička Hroudička. Zítra nás čeká výlet, tak už se moc těšíme. Těšte se s námi. 

Festivalové vteřiny – pondělí [PDF]

snídanětavený sýr, pečivo
oběddrůbeží vývar, bramboráky s uzeným masem a zelným salátem
večeřehamburská kýta, houskový knedlík

Úterý – výlet číslo 2, natáčení klipu

snídanějogurt, ovoce
obědsmažený řízek v chlebu
večeřepečený hermelín s bramborem

Středa – připravujeme se na veké finále

Festivalové vteřiny – úterý, středa [PDF]

snídaněovesné vločky, ovoce, jogurt
obědzeleniový vývar, uzenina s čočkou a kyselou okurkou
večeřezeleninový salát s kuřecím masem a pečivem

čtvrtek – závěrečný ceremoniál MFF Líchovy 2015

Festivalové vteřiny – čtvrtek [PDF] 

A protože uzavírka líchovského bulvárního plátku byla ještě před hlavním večerním programem, doplníme podvečerní a večerní náplň. Slavnostní večer začal už při večeři, kdy nás naladila parta zkušených číšníků. Po večeři už bylo pár chvil na poslední úpravy než celá sláva vypukne. Za doprovodu bodyguardů se luxusními vozy na ceremoniál postupně sjela celá skupina nominovaných. Slavnostním večerem náz provázela zkušená dvojice moderátorů. A přijela i celebrita! Čestným hostem líchovského večera se stala Tina Turner, která živě vystoupila se svým mega hitem Simply the Best. Je to neuvěřitelné, ale všichni nominovaní získali oskara! A rovnou v hlavních rolích. Je potřeba podotknout, že všichni účastníci si za svou práci a vůli ocenění rozhodně zasloužili. Po se všichni obdarovaní přesunuli na afterparty, kde si někteří mohli sdělovat své čerstvé pocity a také se zavlnit do rytmu oblíbených songů. Na závěr všem ještě jednou gratulujeme a vy se těšte na sobotu, až Vám své zlaté sošky budeme moci ukázat. Snad se do té doby z dnešního večera dokážeme dospat. 🙂 

snídaněsýr, máslo, pečivo
obědpórková polévka, francouzské brambory s vepřovým masem a sýrem
večeřezeleninové rizoto

pátek – dojezd

Jak asi každý festivalový návštěvník ví, druhý den ráno po festivalu je vždy krušné. Proto jsme se bez rozcvičky sešli rovnou na snídani. Dopolední program vyplnila další workshopová nálož. Tentokrát jsme věnovali masážím, rehabilitačním cvičením u žebřin, hraní speciálních her na tabletech a počítačích, na táboře nejčastěji žádaným workshopem angličiny a vodními pólu. Během dopoledne náš tábor navštívila paní Běla Gran Jensen, která vede dobrovolnou humanitární a mírovou orhanizaci Stonožka a my všichni jsme měli tu čest se s touto vzácnou osobností seznámit. Odpolední program a polední klid jsme trávili převážně u bazénu, kde jsme se ve vodě snažili utéci před všudypřítomným vedrem. Netradiční večerní nástup u bazénu oficiálně ukončil programovou náplň letošního tábora. Nezbývá, než poděkovat všem, kteří se na táboře účastnili, podíleli a i jiným způsobem podporovali. Děkujeme také samozřejmě za Vaše vzkazy v táborovém deníku a na facebooku.
S přáním krásného zbytku léta se budeme těšit na další pobytovou akci. S velkou pravděpodobností už tento podzim. 

snídaněsýrová pomazánka, pečivo
obědfazolová polévka, boloňské špagety
večeřeobložený talíř, šunka, vejce, sýr, rajče, okurka, pečivo

sobota – příjezd, ztráty a nálezy

Vážení, i letos se po příjezdu našlo pár nedobalených věcí viz obrázek. Pokud někdo svou věc identifikuje, ozvěte se prosím Míše Soukupové. 

snídaněmüsli, mléko
obědodjezdový burger, sušenky, jablko