Líchovy 2016 – letní tábor (14 dní)

16. července – 30. července 2016
Na letošní tábor se přihlásilo 26 klientů a celkově 24 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně lajkujte naš Facebook.
Tešíme se na Vaše komentáře!

Aktuální dění z letního tábora v Líchovech – živý deník.

zaměstnanci

Hana Bobvošová
Silvie Humlová
Sabča Majerechová
Nela Varmužová
Marcela Poštůlková
Klára Vávrová
Martna Škaloudová
Jana Hrudková
Jana Roučková
Věra Šenkýřová
Tereza Koňaříková
Andrea Sabová

Tomáš Hoidekr
Zdeněk Jaroš
Rudolf Kubín
Lukáš Adamíčko
Ondřej Bystřický
Jan Matys
Tomáš Soukup
Michal Vích
Víťa Kouřil
Martin Slavík
Lubomír Pavlíček
Marek Bradáč
Láďa Sviták
Aleš Vlasák

vykořisťovatelé

Jitka Škvorová
Valerie Blonská
Hana Čermáková
Veronika Tomanová
Míša Tichá
Michaela Soukupová
Katřina Zelenková s Eliškou
Andrea Fizérová 
Lucie Reváková
Veronika Mireková
Kateřina Silná
Radka Borovská
Anna Řeháková

Jiří Blekta
Jan Borovička
Ondřej Dragoun
Matěj Bradáč
Lukáš Urban
Pavel Vávra
Tomáš Hendrych
David Polák
Ondřej Chvojka
Martin Spudich
Jan Chovančík

sobota – příjezd do rekreačního střediska

Po roce opět vítáme na našem živém deníku a rádi se zde opět podělíme o naše aktuální zážitky. Snad se budete bavit s námi! Po bezproblémovém příjezdu jsme se ubytovali a po večeři nám zahrála country kapela složená ze sousedů, s kterými se zde každoročně potkávme. A to vám bylo přivítání. Zítra se dozvíme co bude tématickou náplní letošního tábora. Také už se nemůžete dočkat?

večeřeuzené maso, bramborová kaše

neděle – první táborový den

Do nedělního dne jsme se probudili do sychravého počasí. Po osvěžující rozcvičce následovala snídaně. Po snídani nás zaskočila krátká přeháňka, avšak ta nás neodradila od venkovních her a aktivit. Na hřišti nad sídlem firmy se uskutečnil turnaj ve vybíjené, kde si vedle vybiky někteří zahráli dokonce i kriket. Mezitím v sídle čokoládové firmy probíhaly příjímací pohovory… 🙂 Nastal čas dobrého oběda a poledního klidu, kde si skoro všichni odpočinuli nebo schrupli. Odpoledne přijatí (všichni) zaměstnanci byli rozděleni (dle schopností a dovedností) do 3 oddělení – LOGISTIKA, FINANCE, MARKETING. Zaměstnanci dostali pracovní smlouvy, které podepsali. Poté absolvovali bezpečnostní a zdravotní školení pod vedením zkušených lektorů. Závěrem dne jsme si prakticky ověřili znalost všech dovedností. Všichni zaměstnanci jsou po proškolení schopní pomoci zraněnému nebo nevolností trpícímu kolegovi. Pevně ale věříme, že nebudeme muset dovednost dokazovat v průběhu naší pracovní mise.

snídaněčesneková pomazánka, pečivo
obědzelňačka, pečené kuřecí stehno s vařeným bramborem
večeřemíchaný zeleninový salát s vejcem, pečivo

pondělí – záčínáme pracovní týden

Ráno jsme se probudili do slunného dne. Osmá hodina předpovídala odpolední koupačku a vodní skopičiny. Jeden z vedoucích však zažil nevšední ráno. Byl vzbuzen velmi nevybíravě. Spadl do léčky, při které se musel nuceně koupat, jelikož hledaný klíč se nacházel na dně bazénu. Byla to pro něj opravdu studená sprcha. Nakonec zjistil, že hledaný klíč vůbec nepotřeboval. Následovala rozcvička a poté výborná snídaně. Odbila osmá hodina, když se zaměstnanci rozešli do svých odděleních, kvůli plnění svých dopoledních povinností. Marketing měl na starosti originální výrobu obalu pro naši jedinečnou čokoládu. Finance vyřizovaly žádost o dotaci z fondu EU. Logistici sháněli přísady do naší čokolády. Nastal čas oběda a poledního klidu, který byl vystřídán předpovídaným vedrem a koupáním. O vodní aktivity nebylo nouze. Všem pořádně vyhládlo, a tak jsme šli večeřet. Krásný den vyvrcholil příjemným táborákem.

snídanějogurt, ovoce, pečivo
obědkrupicová polévka, chilli con carne
večeřerajčatový salát s jarní cibulkou

úterý – práce nám chutná, jak jste na tom vy?

Ráno bylo krásně letní teplo a svítilo nám sluníčko. Den jsme začali rozcvičkou, kde se všichni pěkně protáhli po perné noci. Následně jsme se všichni sešli u snídaně. Po vydatné snídani se naši zaměstnanci sešli ve svých kancelářích. Kancelář markeringu navrhla svůj obal na čokoládu s názvem Líchovská pečeť, logistika sbírala ingredience na čokoládu, finance dělaly faktury, které nás zdržely. Po obědě a poledním klidu jsme se sešli u bazénu, kde byla volná zábava až do večeře. Po večeři byla ochutnávka čtrnácti druhů čokolády. Během ochutnávání si naši zaměstnanci zapisovali, jak jim čokoláda chtutná, jak voní, a jak moc bude poškozená, když dopadne z prvního patra na zem. Ochutnávání bylo náročné a soutěžící nesměli nic podcenit. Většina soutěžících však „odpadla“ u 8. čokolády. Není divu, že na konci akce většina účastníků řekla, že čokoládu nechce na dlouhou dobu ani vidět. 

snídaněkakao, tavený sýr pečivo
oběddrůbeží vývar, bramboráky s uzeným masem, zelný salát
večeřehamburská kýta, brambor

středa – první výplata

Probudili jsme se do slunečného dne. Po rožcvičce a po snídani se naši zaměstnanci sešli na ranním nástupu, kde každá skupina začala svou práci. Úkolem bylo ve skupinách vyrábět či vypěstovat určité produkty – porovazy, příbory, misky, pěstovat brambory…Další aktivita byla zaměřená na hledání surovin jako je ropa, stříbro a diamanty. Každá skupina si vedla na výbornou. Následoval oběd a polední klid. Po poledním klidu jsme se všichni sešli u bazénu, kde nás navštívila paní hraběnka Běla Gran Jensen, která pozorovala dění naší firmy. Odpolední program se opět nesl v duchu práce v kancelářích. Marketing měl za úkol připravit firemní večírek, takže se ujal nejen výzdoby, ale také nacvičení hudebního a tanečního vystoupení. Finance měli za úkol zpracování faktur a také vymyslet tři druhy čokolád na základě ingrediencí. Logistika se ujala také náročného úkolu, a to nakládání zásilek do dodávky, navíc museli najít speciální zásilku, která k ostatním nepatřila. Kromě toho se dozvěděli, že mají rozbitý vůz, tudíž museli balíky doručit pěšky. Tento den byl pro všechny zaměstnance významný také tím, že obdrželi svoji první, a zároveň tučnou výplatu. Jsme zvědaví, zda naplní tradici, že první výplata se musí ihned a celá „rozfofrovat“. Večer se konal očekáváný firemní večírek. Při vstuou každý obdržel Welcome drink a po přípitku si hosté, tedy zaměstnanci, užili vystoupení, které si připravilo oddělení marketingu. Jako bonus mohli zaměstnanci shlédnout také starší videa, kde sami učinkovali. Třešničkou na dortu byla návštěva kapely Kabát, takže se nadále celý večer odehrával v rockovém stylu. 

snídaněkakao, marmeláda, ovoce, máslo, pečivo
obědkvětáková polévka, zapečená ryba s bramborem
večeřetěstoviny se zeleninou a kuřecím masem

čtvrtek – doděláváme resty

Čtvrteční ráno jsme zastihli v krásném modrém kabátu. Po tradiční snídani a rozcvičce přišel čas na workshopy. Zaměstnanci měli na výběr z divadelního, tanečního, angličtinářského, sportovního a gastronomického workshopu. Účastníci divadelního workshopu nám na večer připravili vystoupení s pohádkou O statečném Krejčíkovi. Tanečníci si připravili dvě vystoupení. Angličtinářský workshop připravil kurz pro rozšíření slovní zásoby. Na sportovním kroužku jsme si zahráli židliku – hru vycházející z vybíjené s tím rozdílem, že soupeři se nesmí hnout ze židle. Specialisté na gastronomii nám připravili hezky vyzdobené stoly k obědu. Poté byl oběd a polední klid. Na polední klid si každý připravil nějakou aktivitu. Někdo si šel lehnout, někdo se šel projít a pár lidí si pustilo v jídelně hudbu, při které si zpívali a tancovali. A v takovém duchu se neslo celé odpoledne. Poté byla večeře. Po „dobré“ večeři byl nástup a představení z divadelního workshopu. Naši zaměstnanci se po nástupu a představení velice pobavili při malbě čokoládou na plátno. Všechny výtvory se moc povedly. 

snídanětvaroh s pažitkou, pečivo
obědbramborová polévka, vepřové a mrkvi s bramborem
večeřepečená zelenina, jogutový dresink, pečivo

pátek – spouštíme kampaň

Dnes jsme se probudili do sychravého dne. Po těžkém vstávání nám začala rozcvička po které byla výborná snídaně. Hned po snídani začaly workshopy. Naši zaměstnanci si mohli vybrat z několik témat jako je například německý jazyk, cysklistika, čtení, šachy nebo například každoročně úspěšně opakovaný seminář na téma pružnost a pevnost. V kurzu německého jazyka se naši zaměstnanci naučit barvy a čísla. Cyklisté se vydali do nedalekých Líchov a pro tentokrát jsme měli k dispozici dva handbiky, jeden tricykl a dokonce i tandemové kolo. Vše nám zapůjčila společnost Černí koně, která je v ČR průkopníkem a největším podporovatelem cyklosportu handikepovaných osob. Tímto bychom jim rádi poděkovali. Čtení se vedlo s tématikou povídek od Zdeňka Svěráka. Šachysté se mohli dozvědět o pravidlech šachu a zvládnuli i partii se soupeřem. Pružnost a pevnost bylo o zkoumání mechanických vlastností čokolády. Následoval oběd a polední klid, kde většina zaměstnanců i vedoucích prostě usnula. Odpoledne se nám udělalo počasí, které si přímo říkalo o skok do bazénu. Svačina a poté opět do práce plnit úkoly, které nám ředitel dr. Agoun zaslal na firemní e-mail. Vysoké pracovní nasazení nám přerušila večere. Na večerním nástupu jsme se dozvěděli, že nám marketingové oddělení doporučilo natočit reklamu, abychom dosáhli většího povědomí o naší čokoládě a tím zvýšili i prodejnost. A vy se už můžete těšit na Vánoce, kdy náš reklamní spot uveřejníme. Zítra nás čeká výlet, tak se nechte překvapit našimi novými zážitky. Dobrou noc. 

snídaněšvédská stůl, pečivo
obědrajčatová polévka, smažený květák s bramborem
večeřelíchovská bašta s rýží

sobota – 5…, 4…, 3…, 2…, 1…, Výlet!!!

Ráno jsme se probudili do zataženého dne, bez rozcvičky, protože jsme se všichni chystali na celodenní výlet. Hned po snídani přijela první vedoucí na druhý týden. Poté pro nás přijel autobus, který nás zavezl do Příbrami na minigolf. Mezi tím se nám rozjasnilo a začalo být doslova vedro. Na minigolfu byli zaměstnanci rozděleni do skupin, všichni si to určitě užili. Potom jsme měli hezkou a dobrou svačinu u vody. Mezitím pro nás přijel autobus, který nás dovezl do Sedlčan, kde se odehrávaly automobilové závody v rallye s názvem Sedlčanská kotlina. Všichni z toho byli doslova nadšení. Závodila tam hromada aut z Česka i ze zahraničí. Když už se závody blížily ke konci, tak jsme si řekli, že už nám to stačilo a jelo se domů, kde na nás čekali další jiní vedoucí na druhý týden. Jelikož bylo celý den vedro, tak hned po večeři jsme se všichni sešli u bazénu, kde nikdo nezůstal suchý. 😀

snídaněmíchaná vejce, pečivo
obědvýletový balíček (kuřecí řízek s chlebem, sušenka, pečivo se salámem a sýrem, banán)
večeřekuskus se šopským salátem

neděle

Ráno jsme se probudili do polojasného dne, tentokrát i s rozcvičkou. Hned po snídani jsme se sešli na nástupu, kde jsme se rozdělili do dvojic, ale bylo pravidlo, že vždy musel být kluk a holka. Daná dvojce musela ze začátku zabalit někomu dárek. Poté jsme si dali soutěž ve stavbě věže z krabic, kdy dvojice musela postavit co nejvyšší věž – ta nejvyšší věž měřila neuvěřitelných 185 centimetrů. A takhle jsme se zabavili na celé dopoledne až do oběda. Po dobrém obědě byl polední klid, kde si mohl každý dělat, co chce. Potom jsme se sešli u bazénu, kde jsme si dali další soutěž a to bylo, že dvojice šla za roh a některým lidem se dal do pusy citron a nesměli dělat obličeje, aby to ta dvojice nepoznala. Všichni si vedli dobře. Pak byla večeře. Den jsme zakončili diskotékou, kterou si každý užil.

snídaněrybí pomazánka
obědzeleninová polévka, bramborová kaše s kuřetem
večeřezeleninové rizoto

pondělí – IT, noční hra

Milí přátelé a příznivci, i dnes se Vám hlásíme z Vašeho oblíbeného letoviska – Líchov, a to s naší pravidelnou reportáží. Dnes se budeme věnovat dnu včerejšímu, pondělí. Je to již druhé pondělí na tomto táboře, proto již máme s tímto dnem určité zkušenosti. Těch jsme využili zejm. ráno, kdy jsme se naučili optimalizovat čas vstávání na rozcvičku a tím jsme jej minimalizovali na naprosté minimum. A to takové minimum, že kdyby bylo ještě menší, už by to nebylo minimum. Rozcvičku vedl zkušený cvičitel Ondra. Pod jeho vedením jsme protáhli snad všechny části našich těl a to i takové, o kterých jsme dosud neměli ani potuchy. Po snídani jsme se již naplno vložili do tématu dnešního dne, který můžeme jednoduše vystihnout dvěma písmeny IT. Co tato písmena znamenají, jsme se dozvěděli hned z kraje. I = informační, T = technologie. Následně jsme se po krátkém školení pustili do technicky náročných činností – a to konfigurací počítačů, které jsme stavěli na míru těm nejnáročnějším uživatelům. A tak již dnes všichni naprosto bezpečně vědí, co je procesor, jaké jsou typy datových úložišť, k čemu se používají nejrůznější periferie a co to vlastně periferie jsou, apod. Po naprosto vysilující dopolední činnosti jsme se vrhli na oběd a po něm na zasloužený polední odpočinek, během něhož vysvitlo sluníčko a dosáhlo takové intenzity, že jsme se museli na odpolední čas uchýlit k bazénu. A že to nebylo kdejaké uchýlení! Míša vytáhla svůj kouzelný hrnec a připravila nám snad tu nejbáječnější zmrzlinu, kterou jsme kdy jedli. A nakonec jsme se dočkali ještě jednoho velikého překvapení… Martin s Radkou, kteří si připravili dopolední program, udělali závěrečnou tečku – předvedli nám to, co znamená pojem dress code. Na několika modelech a modelkách jsme si ukázali, co za oblečení nosit do společnosti pro různé příležitosti. Následovala večeře, tolik očekávaný a velmi populární sojkový guláš. Po večeři jsme si na nástupu přečetli nové vzkazy od vás, rodičů a přátel. Pozdravil nás i starý dobrý přítel Černobíl. Po nástupu nastal ten správný čas pro další sérii workshopů. A protože se jednalo už o několikátou podobnou část dne, rozhodli jsme se ji zpestřit nestandartním prostředím – lesem v okolí rekreačního střediska. A tak jsme v okolních borech a hájích hráli hru Kubb, učili se světový zeměpis, opakovali jsme si základy finanční gramotnosti a učili se zakládat novou firmu…. Jenže… Co se nestalo. Zaujetím do workshopů jsme ani nezpozorovali, že už na sebe pomalu nevidíme. A tak jsme se sebrali a pomalu jsme se začali ubírat domů. No jo, ale to bychom nemohli potkat Karla, který se zrovna vracel ze záchodu v táboře a přinesl novinu – auto, které vezlo zásoby na novou výrobu čokolády, se rozbilo a během cesty do tábora se z něj vysypala spousta surovin. A tak jsme se jako správní kolegové rozhodli, že je pomůžeme posbírat. A najednou se z toho stala docela dobrá noční hra, ze které jsme se vrátili až těsně před půlnocí! Ale za to jsme splnili všechny úkoly a posbírali vše, co bylo z auta ztraceno… A co děláme teď? Chrrrrr….. chrrrrr….. a to naprosto zaslouženě! 😉

snídaněvajíčková pomazánka, pečivo
obědzeleninový vývar, těstoviny s uzeným masem
večeřesojový guláš

úterý – školení etikety

Dneska ráno po probuzení a pohledu na nebe jsme zjistili, že je celkem špatné počasí. Nakonec se nám vyklubalo sluníčko a hnedka byl den hezčí. Po ranní rozcvičce, která byla velmi vydatná, se rozešla různá oddělení do svých kanceláří. Každá kancelář měla vlastní dopolední program. V logistice jsme měli školení řidičů, které spočívalo v přepravě zboží na pojízdném vozíku. V marketingu se vyráběl obraz ze hřebíčků v dřevěné desce. Hřebíčky byly do různa propleteny barevnou nití a deska byla dozdobena nalepenými kamínky ve tvaru loga naší firmy. Po vyrobení této reklamy jsme se pustili do vymýšlení dalšího reklamního triku, a to do sloganu pro naši firmu Čokooko. V oddělení financí se řešily smlouvy, rozpočet naší firmy a celkový výdělek za celou dobu tábora. Poté jsme trochu uvolnili myšlenky a šli jsme udělat do našeho skladu inventuru, zda nic nechybí. Po provedení inventury jsme dostali speciální úkol od našeho pana ředitele Dr. Agouna. Úkol spočíval v rozmyšlení rozmístění budek pro ptáky. Nebylo to ovšem tak lehké, jak se zdá. Nejdříve jsme museli určit světové strany, abychom budku umístili vchodem na správný směr. S tímto jsme řešili i jak vysoko umístit budku. Nakonec jsme vybrali v okolí vhodné stromy, na které by se daly tyto budky umístit. Rozpočítali jsme, na kolik by vyšla jedna budka včetně instalace, a návrh byl odeslán panu řediteli. Ani jsme se nenadáli a byl oběd, který byl velmi chutný a vydatný. Po obědě jsme byli všichni tak vyčerpaní, že jsme zalehli do postelí a skoro celý tábor usnul, což znamenalo prodloužení odpoledního klidu. Poté, co jsme se vyspinkali do růžova, začal odpolední program. Odpolední program spočíval ve výrobě vlastních kravat. Nejdříve jsme si je museli vystřihnout dle předlohy a nakonec obarvit. Každé oddělení má vlastní barvu. Logistika je červená, marketing má modrou a finance zelenou. Po této sériové výrobě nás čekala večeře. K večeři jsme měli velmi chutný smažený sýr. Po večeři se nás všech ujal velmi zkušený školitel a započalo školení o etiketě. Nejprve jsme se naučili vázat kravatu a řekli jsme si, jak se obléknout. Potom nás čekala etiketa samotná, neboli jak se chovat ve společnosti, u pohovoru, k dámě a základní gentlemanská pravidla. Všechna tato pravidla byla pobrána formou kvízu, kde jsme hádali, které pravidlo je správné. Tento krásný den jsme zakončili koupáním a zaslouženým spánkem.

snídaněbílá káva, sýr pečivo
obědzeleninová polévka, čočka na kyselo s uzeninou
večeřesmažený sýr

středa – výlet

Dnešní ráno nás probudilo do krásného nového dne, plného očekávaných zážitků. Trochu zklamáním pro část zaměstnanců naší firmy bylo zrušení oblíbené ranní rozcvičky. Malá část pohybově zapálených táborníků to nicméně psychicky nevydržela a vynutila si plnohodnotný ranní trénink s účastí hlavního rozcvičkáře, který se celé dny moudře šetří, jen aby měl pokaždé síly na svou ostrou ranní desetiminutovku. 
Po příjemném protažení jsme se vrhli na obligátní snídani a po ní už jsme se rozeběhli a rozjeli do pokojů rychle pobalit nejnutnější věci před příjezdem výletního autobusu. Krátce po deváté jsme pak vyrazili na toužebně očekávaný výlet do čokoládového ráje – tedy do města Tábora. Podle všech dostupných informací jsme věděli, že se jedná o město čokolády, kaprů a husitů.. ale hlavně čokolády! Začali jsme v táborském muzeu čokolády, kde jsme obdivovali takové rarity, jako čokoládového Jardu Jágra, čokoládového Mr. Beana, čokoládové auto Mini Cooper… a to vše v měřítku 1:1! Kromě toho jsme se dozvěděli spoustu zajímavých podrobností o výrobě… no… eee… toho… ČOKOLÁDY! Nejzajímavější expozice byly hlavně v prvním patře, do kterého vedly schody projektované zřejmě nějakým zarputilým architektem extrémních tobogánů – tvar, sklon a zážitky ze zdolávání odpovídaly přesně. Užili si hlavně naši vozíčkáři, kteří především pak měli adrenalinu na rozdávání. 
Všechny čokoládové (i jiné) zážitky jsme zajedli klasickými výletními řízky – v příjemné pauze, v hezkém prostředí jednoho z táborských městských parků. 
Stopy našich pneumatik a bot pak vedly do Housova mlýna, kde jsme byli zváni do jejich historické a filmové zbrojnice. Shlédli jsme tam stovky cenných exponátů, které jsme si měli netradičně možnost také osahat a případně si i vyzkoušet! Měli jsme v našich rukou – ve speciálních rukavicích – slavné meče a přilby z nejrůznějších světových filmů – mj. slavný meč Excalibur, zbroj Toma Cruise z filmu Poslední Samuraj, přilbu Brada Pitta z filmu Trója a mnoho, mnoho dalších. Ze zbrojnice máme množství hrozivých i úsměvných fotek – část z nich určitě brzo naleznete na našich facebookových stránkách. Po tomto zážitku už jsme jeli zpět do tábora na večeři. 
Tu nám dnes neočekávaně připravili a vylepšili zdejší dovolenkáři a chataři, kteří se rozhodli udělat nám ještě hezčí den a krásně nám nablýskali a vyzdobili jídelnu a nechali nám tu i pár malých dárků. Bylo to velmi příhodné, protože po večeři následovala nejdůležitější část dne a možná i celého našeho pobytu – došlo tu k plánované „svatbě“ dvou zaměstnanců firmy Čokooko. Janička Roučková a Tomík Soukup tím zároveň trvale propojili dvě naše do té doby celkem rivalská firemní oddělení – oddělení Financí a oddělení Logistiky. Oddal je přímo generální ředitel Čokooka, což v místních kuloárech vzbudilo určité pochybnosti o tom, zda se náhodou nejedná čistě o dohodnutý svazek a svatbu z rozumu, kterou by pan ředitel chytře propojil dva důležité úseky společnosti. Z důvěrných zdrojů však víme, že se jedná skutečně jen o svazek z velké Lásky. Proto přejeme našim novomanželům do života vše dobré a mnoho krásných nových společných zážitků!

snídaněpomazánka, pečivo
obědvýletový balíček (kuřecí řízek s chlebem, sušenka, pečivo se sýrem, jablko)
večeřetěstovinový salát s kuřecím masem

čtvrtek – den naruby

Ráno jsme se probudili do studeného dne plného překvapení. Rozcvičkou jsme se všichni hezky probudili a protáhli. Po rozcvičce jsme si zahráli hru na ovečky a všichni si vedli dobře. Snídaně byla celkem dobrá. Po ní jsme se rozdělili na oddělení a začali jsme opět pracovat. Při práci nás všechny vyrušil telefonát od managementu, který zjišťoval, jaké přísady do čokolády mají podle zaměstnanců největší šanci na úspěch na trhu. Po telefonátu jsme vybrané zaměstnance namazali čokoládou a pak jsme udělali módní přehlídku. Poté následoval oběd a polední klid – při něm někteří šli spát a pár si nás šlo zahrát na hřiště volejbal. Když skončil polední klid, tak jsme se všichni dohodli, že si vyměníme role, tedy že klienti byli vedoucí a vedoucí byli klienti. Zahráli jsme si hru Chcete být milionářem a vodní bitvu. Poté byla večeře a večerní program byl opékání buřtů a noční vyrábění čokolády. Při tom nám pomáhali i chataři, k tomu nám hrála hudba a všichni si to užili.

snídaněpečivo, tavený sýr, marmeláda
obědpolévka vývar, kuřecí plátek s rýží
večeřeplněné knedklíky s uzeným masem, zelí

pátek – firemní večírek

Ráno bylo podobné tomu včerejšímu – trochu chladno a lehce pod mrakem. Rozcvičkou jsme se všichni protáhli. Po dobré snídani jsme se sešli u bazénu a tam jsme při hudbě balili čokoládu a psali k tomu věnování. A takhle to jelo až do oběda. Po výborném obědu jsme si odpočinuli. Mezitím se nám vyjasnilo a sešli jsme se opět u bazénu. Někteří se šli do bazénu vykoupat a někteří si sedli a povídali si, malovali nebo poslouchali hudbu. Vedoucí nám zatím udělali domácí zmrzlinu, která byla opravdu výborná, a všichni si na ní pochutnali. Následovaly workshopy – výtvarný, cestovatelský, první pomoc a šipky. Po večeři byl nástup a vyhlášení, kde dostal každý diplom. Firma Čokooko dosáhla skvělých výrobních a finančních výsledků, za což vděčí svým skvělým zaměstnancům. O budoucích úspěších firmy netřeba pochybovat a už teď se všichni těšíme na vánoční reklamu, jejíž premiéru jsme měli možnost shlédnout. Těšíte se také? Vše jsme náležitě oslavili na firemním večírku. Díky všem a za rok zas.

snídaněpečivo, salám, sýr
obědfazolová polévka, boloňské špagety
večeřeobložený talíř