LÍCHOVY 2022 – LETNÍ TÁBOR (14 DNÍ)

Černé díry:

Lucka D.

Janička H.

Verča M.

Danda M.

Marcelka P.

Láďa S.

Věruška Š.

Aleš V.

Míša Z.

Škorpióni:

Mareček B.

Zdenda J.

Láďa K.

Víťa K.

Luboš P.

Janička R.

Tomáš S.

Nelča V.

Mušketýři:

Ondra B.

Vašík G.

Tomáš H.

Markétka K.

Terezka K.

Sabinka M.

Jéňa M.

Martin S.

Martinka V.

Den 0

Zdravíme vás z našich oblíbených Líchov! Letos na programu máme známení zvěrokruhu. Odpoledne jsme po velmi náročné cestě dorazili na místo činu. V našem známém areálu nás čekal oblíbený bazén, který schladil naše těla. Po výborné večeři (knedlo, zelo, vepřo) jsme byli rozděleni do týmu, které v rámci večerního programu našli svůj název, vlajku i pokřik. Poté jsme se přesunuli do hajan. Držte nám palce na naší astronomické cestě!

Den Kozoroha

První ranní vstávání proběhlo lehce v chladném počasí, kolem 20ti stupňů celsia. Díky rozcvičce a rannímu shonu nám to ale nevadilo a zanedlouho, tedy na osmou jsme šupajdili na snídani, ke které nám kuchaři připravili obložený talíř. Po snídani jsme si dali nástup před budovou. Zjistili jsme, že máme tři týmy – Mušketýry, Škorpiony a Černé díry 😛 Každý z týmů má svojí vlajku a bojový pokřik 😀

Po seznámení a představení jsme se vrhli na program zaměřený na Znamení Zvěrokruhu. Začali jsme křížovkou ve které jsme se dozvěděli, jaké znamení je dnes na programu. Naštěstí všem vyšel správně Kozoroh. Takže jsme se vrhli na vlastnosti Kozoroha a nějaké ty akce jako který tým rychleji najde správně všechna dvojice znamení – něco jako pexeso. Dopadlo to super, trochu jsme si ještě zamolekulovali a následně jsme si dali malou procházku k lomu.

Kde se vzala tu se vzala, najednou byla dvanáctá a už byl oběd, ke kterému jsme měli bramborovou kaši a holandský řízek.

Jelikož nám počasí přeje, a je velice teplé, dosahující až 32stupňů celsia, tak jsme si dali odpolední odpočinek a neodpočívali jenom klienti 😛

Bazééééén, huráá! Kdo mohl šel do bazénu a po odpoledním klidu jsme si všichni užívali klídek a pohodičku. A najednou byla 18tá hodina a šli jsme na večeři – koprová omáčka s houskovým knedlíkem a masem. A jelikož den ještě nekončil, tak jsme si ještě po večeři trochu hráli a vyráběli jsme Kozoroha. Týmy vyráběly Kozoroha z čehokoli, co je napadlo, a ráno se uvidí jak to dopadlo. Když se začalo stmívat naběhli jsme do koupelen a poté zapluli do postýlek 😀

Den Vodnáře

Dnešní ráno jsme se probudili do příjemných 18 stupňů Celsia, ale věděli jsme, že nás čeká pořádná výheň. Naštěstí nás zachránil program, který si pro dnešní den připravila Markét. Pondělí se totiž neslo ve znamení vodnáře. Po vydatné snídani jsme ještě zhodnotili vlastnoručně vyrobené kozorohy z předchozího večera. Dopoledne jsme strávili s osobnostmi narozenými ve znamení vodnáře. Dovyprávět pohádku Boženy Němcové, nerozesmát se vtípkům Miroslava Donutila, přesně střílet na bránu jak Jarda Jágr či se poučit z mouder Jana Wericha nám vyplnilo celý dopolední program. Po obědě, bavorských vdolcích, už nám počasí neumožnilo nic jiného, než si svlažit svá těla v místním bazénu. Vodních radovánek jsme si užili dosyta a pěkně nám vyhládlo, vepřové na houbách s rýží jsme doslova zhltli a po večerním nástupu už jsme se věnovali kreativní činnosti, vyškrabávali jsme svá znamení zvěrokruhu a navíc jsme si zazpívali na koncertě našeho milovaného Jendy a Janičky.

Do postýlek jsme ulehali příjemně znaveni a natěšeni na další den.

Tady si můžete námi vylepšené pohádky poslechnout.

Černé díry – O chytré horákyni
Mušketýři – Dlouhý široký a bystrozraky
Škorpioni – Čert a Káča

Den 3

Úterní ráno a dopoledne osvěžil příjemný letní déšť, a tak jsme se mohli těšit na workshopy. Výběr a obsah byl velmi pestrý. Škrábáníčko škrábání, Královská debata, Noha nohu mine, Rolling stones či Zahřívání křemíků. Dopoledne uteklo jako voda a už jsme si pochutnávali na obědě. Po poledním klidu se umoudřilo počasí, a proto jsme chytali spoustu bronzu u našeho bazénu. Část z nás se v průběhu odpoledne vydala na standardní průzkum okolí. Následovala večeře (sekaná s bramborem). Úterý bylo zakončeno úžasnou show Partička. Naši kolegové z TV by nám jistě záviděli a nám byl prodloužen život o několik let. 🙂 Už se těšíme na zítřejší výlet!

Den Výletu

Čtvrtý den našeho astrologického sympózia jsme odhlédly od horoskopů a pohybů vesmírných těles a užili jsme si den na výletě. Panu Čapkovi jsme nakonec odpustili mírné zpoždění, protože nás čekalo opravdové dobrodrůžo. V Příbrami jsme navštívili překrásný areál Nového rybníka s 18jamkovým hřištěm na minigolf. Vyfasovali jsme golfové hole, míčky a po týmech jsme se pustili do hry. Někteří zvládli všech osmnáct jamek, některým hru, bohužel, zkrátila průtrž mračen, o to dobrodružnější bylo opětovné nastoupení do autobusu, v pláštěnkách nám déšť nevadil a než jsme dojeli na naši líchovskou observatoř, svítilo opět sluníčko. Rajskou s knedlíkem jsme zbodali a den završili karaoke párty. Den jsme si opět užili naplno.

Den Berana

Probudili jsme se do celkem chladného rána. Inu, po svaté Anně jsou rána opravdu chladná. Rozcvička nám opravdu přišla vhod. Po snídani už jsme byli netrpěliví, co si připravila Hanka. Dnešek se nesl ve znamení Berana. Jednou z předností tohoto ohnivého znamení je ctižádostivost a tak jsme se s vervou pustili na jednotlivá stanoviště, která nás provedla zvířecí říší. Počasí se nakonec umoudřilo a odpoledne jsme strávili u bazénu a ještě jsme pokračovali v soutěžení, dokonce jsme si zastříleli ze vzduchovky. Při večerním nástupu jsme si představili zvířátka z přírodnin, které jsme vyráběli v rámci jednoho z dopoledních úkolů. Musíme říct, že všichni tvorové byli opravdu vyvedení. A završili jsme „beraní“ den nefalšovaným kasinem, které by mohlo konkurovat tomu v Monte Carlu.

Den Vah

Jak již znamení naznačuje, váhali jsme jestli do pochmurného rána vůbec vstávat. Po důkladném zvážení jsme přeci jen vstali, protáhli se na rozcvičce a hned po snídani se s Olivou a Jéňou vrhli do rozvah o dnešním programu. Váhy jsou v astrologii považovány za pozitivní znamení a v tomto duchu se vinul celý náš den. Začali jsme poměřením sil mezi týmy, užili si balanc na opičí dráze a vyrobili funkční váhy. Ano! Skutečně, zcela funkční váhy!

Po vyváženém obědě a poledním klidu jsme nastoupili k dalšímu dobrodružství s Váhami. Váhy bylo potřeba zkalibrovat, což se nám ve většině případů povedlo. Vážili jsme různé předměty a zkoumali jak jejich velikost ovlivňuje náš úsudek o jejich váze. Ve vážení už jsme byli skuteční profesionálové, a tak jsme si mohli dovolit odhadovat váhu vybraných předmětů. Před večeří jsme poměřili týmového ducha a vyzkoušeli si jak umíme spolupracovat.

Závěr dne byl věnovaný další stránce vah. Pravda nebo lež. U stejnojmenné soutěže zaměřené na poznávání všech přátel z tábora jsme si užili spousty legrace, zahráli si improvizační hry a zazpívali si i pár písniček.

Den Střelec

Ani o víkendu, v sobotu ráno, jsme samozřejmě rozcvičku nevynechali. Na nástupu jsme se pak dozvěděli, že dnešní den bude ve znamení Střelce a program si pro nás připravil Óňa. Členové jednotlivých družstev se nejprve rozprchli po okolí, podle barev si našli lístečky se znaky všech znamení a sestavili hádanku pro každý tým. Po úspěšném vyřešení těchto hádanek jsme pokračovali hrou pexeso. Úkolem dne bylo vytvořit z přírodních materiálů funkční střelnou zbraň, vydali jsme se tedy na procházku, posbírali co se dalo, vrátili se do tábora a začali s výrobou zbraní. Sladký oběd, buchtičky se šodó, všechny potěšil. Polední klid někteří tráví odpočinkem, jiní mají možnost sledovat filmy. Po pauze jsme se sešli a začali trénovat střelbu, podařilo se vyrobit funkční prak, luk i katapult. Navečer se počasí trochu pokazilo, a tak jsme po večeři zůstali v jídelně a rozeběhla se show „Večer s hvězdami“. Před spaním nám ještě Jeníček zahrál na dobrou noc pár písniček.

Den Raků a Blíženců

Nedělní ráno bylo krásně slunečné. Rozcvička v tento den nebyla na našem programu, což vůbec nevadilo. Po lahodné snídani na nás čekalo další znamení zvěrokruhu v rámci celotáborovky. Dopoledne jsme prozkoumali znamení Raka. Naše osvědčené týmy si vyzkoušely, jaký je život s račími klepety. Probíhalo vzájemné soutěžení v různých disciplínách jako např.: Standardní račí slalom, předávání račího vejce na lžíci i bez ní, hod vajíčka na cíl, vyndávání a zandávání vajíčka na správné místo. Nechybělo ani drcení vajec v ruce či kreslení ostatních zvířecích kolegů. A to vše v račích klepetech.

Následoval oběd (vepřová kotleta s rýží) a polední klid. Po něm jsme nasávali atmosféru vodního světa u našeho oblíbeného bazénu. Potom jsme pomalu opustili Raka a centrem našeho zájmu se stal Blíženec. Opět jsme se rozdělili do týmů. Jednotliví členové byli blíženecky svázání na výpravu, na které museli splnit 10 úkolů.

Povečeřeli jsme sekaný řízek s bramborovou kaší a po nástupu na nás čekalo hledání správné cesty v galaxii Mléčná dráha, abychom se ještě více k sobě přiblížili. Den jsme zakončili fajnovou diskotékou pod otevřeným nebem. Těšíme se na další den a vyhlížíme výlet! 🙂

Den Výletu podruhé

Naši milí čtenáři,

doufáme, že jste se do nového týdne vyspali do růžova jako my! Naše nástěnka s programem na dnešek hlásila „Jedeme na výýýýlet!“ Na výlet je ale zapotřebí se řádně rozcvičit a nasnídat. Oboje proběhlo na jedničku a čekání na autobus uteklo jako voda. Zajímá Vás, kam jsme se tentokrát vydali? Výlet byl vskutku originální. Vyjeli jsme z tábora do Tábora. Naše cesta vedla do největší jihočeské zoologické zahrady v Táboře.

Zoologická zahrada se nám velice líbila. Zaujala nás samozřejmě nejen zvířátka, ale i jejich velkorysé výběhy. Viděli jsme dokonce i velmi zajímavé krmení surikat a jelikož se zoo zaměřuje na ohrožené druhy, viděli jsme i málo obvyklé druhy – např. bílé klokany, nosály červené či medvěda baribala. Po prospané cestě z Tábora do tábora nás ale čekal výstup z autobusu přímo do deště. Lehké zmoknutí bylo ale po cestě velmi osvěžující. Kuchaři už na nás čekali s vynikající večeří a naservírovali nám vepřové maso s bramborovými knedlíky a zelím.

Po večeři jsme si udělali poklidný večer s naší asociační pěveckou hvězdou a utíkali na kutě. Zítra nás totiž čeká další zajímavý program a my už se nemůžeme dočkat rána!

Všechny Vás moc zdravíme a jsme rádi, že naše denní zápisky stále a s nadšením čtete! 🙂

Den Lvů

Ahoj, je tu další shrnutí dnešního dne.

1/ budíček

2/ rozcvička

3/ snídaně – obložený talíř

4/ krásné loutkové vystoupení Jakuba Hojky z Ilegumovi divadelní společnosti

5/ tvorba loutkových papírových postaviček napíchnutých na špejli – víla, král, pekelník, princezna, mumie, černokněžník, sluha, princ,….

6/ oběd – zelenavá polévka, masová roláda s bramborem a zeleninový salát

7/ polední klid

8/ bazén, malování na kamínky, mandaly, stolní hry

9/ večeře – vepřový plátek s hranolkou

10/ soutěžení lvů. lvů jako znamení zvěrokruhu

11/ příprava na spaní – čištění zoubků, no a čuňátka se musela vykoupat s výjimkou těch co byli v bazénu

12/ dobrou noc

… abychom to zakončili trochu méně stroze. Všichni už spinkají, unavení po dalším krásném slunném dni zde v rekreačním středisku a věřím, že se všichni těší na další den plný her. Pápá

Den Býka

Mílí čtenáři, další den je za námi.

Nebudeme se opakovat a tak vynecháme povídání o tom, že ráno byla rozcvička, pak snídaně (obložený talíř), pak oběd (zelňačka, mexický guláš se sýrem) následován poledním klidem a na závěr jsme si před večerkou zašli na večeři (hovězí na česneku s chlupatými knedlíky) a rovnou přejdeme k tomu nejdůležitějšímu a to jsou hry.

Dopoledne jsme si užívaly dílny. Klienti se rozdělili do skupinek a mohli si patlat 3D obrázky, vytvářet nove živočišné druhy ryb, plnit kouzelné láhve, odskočit si na divoký západ anebo navštívit dílnu alchymista. Kdo pracoval rychle, byla tu možnost se přesunout do jiné dílny. Vězte, že se našlo pouze pár jedinců, kteří toho nevyužili.

Velice nadprůměrné polední teploty nás přímo vybízeli se schladit ve zdejším bazénu. S úžasem jsme pozorovali, že se do příjemně osvěžující vody odhodlali vstoupit i sváteční plavci.

Slunečnímu žáru podlehl plánovaný táborový program, jež byl přesunut na večer. Dobře jsme udělali. Příjemná procházka lesem, obohacena sběrem lístečků s tematikou „býk“, se opravdu vyplatila.

Den Ryb a Panny

Ráno jsme přivítali svižnou rozcvičkou. Pak následovala snídaně – míchaná vajíčka, pečivo a čaj. Na ranním nástupu jsme si pověděli něco o znamení Ryb a Panny a vyslechli jsme si první úkol „Ze života ryb“.

Měli jsme najít cestou do lesa dílky obrázku, poskládat ho a poznat výslednou rybu. Šlo nám to moc dobře. Pak jsme se stali piraňou na obědě, slepou rybou a kaprem, na kterého číhá rybář. Čekalo nás i poznávání ryb. Nejvíce nás potrápil mečoun.

Oběd se zpozdil o patnáct minut, takže jsme měli ještě čas napsat vizi do časové schránky. Odpovídali jsme na otázku: Jak bude vypadat Asociace za tři roky. Nebojte, oběda jsme se nakonec dočkali. Měli jsme zeleninovou polévku, uzené kuřecí stehno a bramborovou kaši.

Po poledním klidu jsme se sešli u bazénu a vyráběli rybí pomazánku. Dali jsme si ji rovnou ke svačině. Byla tak dobrá, že ji jedli i ti, kteří rybí pomazánku nejedí. Slunečné počasí nás zvalo do vody, tak jsme chvíli řádili v bazénu.

Následovala soutěž v chytání ryb. Na vlastnoručně vyrobené rybářské pruty jsme lovili dřevěné rybky z bazénu. Míra soustředění by se dala krájet. Takové ticho nebývá ani u oběda 🙂 Poprali jsme se s tím však statečně. Nalovili jsme plné koše a proměnili je v body pro tým. Před večeří jsme pak ještě na chvilku naskákali do bazénu.

Večeře – svíčková na smetaně s HK – byla trochu těžší, tak bylo dobře, že jsme večerní program zahájili malováním. Přesunuli jsme se na znamení Panny. Namalovali jsme si každý svou pannu. Protože jsou Ryby i Panna umělecky založená znamení, došlo také na taneček. Tančili jsme hromadně i každý po svém.

Po setmění nás čekala noční hra. Sledováním barevných světýlek jsme měli dojít až k obětnímu místu a zanechat zde svou pannu, jako oběť Bohům. Cesta však nebyla jednoduchá. Tma a různé lesní bytosti nás hodně vystrašili. Do postýlek jsme se dostali všichni. Báli jsme se, ale byl to zážitek.

Den Štíra

Dobré ráno poslední den tábora!

Někteří vyskočili jako rybičky, nekterým se z vyhřátého pelíšku nechtělo ani tak. Rozcvičovali jsme se našimi oblíbenými tanečky. Na snídani jsme měli obležený talíř a pečivo.

Na nástupu jsme si řekli body za předešlý den a základní charakteristiku štíra. Bez dalšího otálení jsme se pustili do štířího popichování. Měli jsme popichovat míček na hladině bazénu tak, abychom ho převedli po obvodu bazénu. Bylo to na rychlost a bylo to napínavé. Týmy horlivě povzbuzovaly své zástupce. Před obědem jsme ještě domalovávali kamínky, psali vzkazy a někteří se už pomalu začali balit. K obědu jsme pozřeli bramboračku, čočku a uzené maso.

O poledním klidu si někteří balili, někteří hráli společenské hry a někteří odpočívali.

Odpoledne jsme otevřeli oslavou narozenin dvou slečen. Kápnul nám z toho vynikající zmrzlinový pohár se sušenkou a čokoládou. Mňam. Kdo nebalil, trávil čas v/u bazénu. K večeři nám připravili kuřecí plátek s rýží a jako dezert jsme si smlsli na lívancích.

Na večerním nástupu jsme rozdali poslední body a udělali závěrečný sčot. Vyhlásili jsme vítěze. Zajímá vás, jak to dopadlo? No, dobře… Na třetím místě se umístili Škorpióni, stříbro si odnesly Černé díry a fanfáry zněly týmu Mušketýrů. Všem gratulujeme!

Slavnostní večer jsme zahájili velkolepě. Přijela živá kapela Apokalypso. Zpívali jsme, tančili jsme, občerstvovali se, prostě jsme pařili 🙂

Tak se loučíme z tábora v Líchovech 2022. Bylo to prima – ve znamení zvěrokruhu, dvou výletů, loutkového divadla a jedné super kapely. Děkujeme za pozornost, pohledy, dopisy a vzkazy. Pááááá táborníci

48 odpovědí na “LÍCHOVY 2022 – LETNÍ TÁBOR (14 DNÍ)”

 1. Ahojky táborníci, už jdete do finále. Počasí vám přeje, tedy pokud máte rádi vedra a koupání. Už vám zbývá jen jeden celý den a zůstanou vám jen krásné vzpomínky. Užijte si vše naplno, ať máte silné zážitky. Vedoucí se hodně snaží, aby se vám v Líchovech líbilo, jsou to hrdinové kteří si zaslouží velké díky nejen od rodičů , ale hlavně od vás cestovatelů. Všem velkou pusu, už se na vás těšíme.

 2. Čau Díry, Škorpíci a Mušketýři!

  Bedlivě sleduji den po dni vaše každodenní úsilí a jedno je fakt – vy se prostě zase nenudíte! Zvládnout tolik znamení v tak málo dnech je výkon hodný králů. Mrzí mě moc, že nemůžu být s vámi. A tak aspoň takto na dálku zdravím a posílám spousty sil k dokončení vašeho putování hvězdným nebem.

  Jen o jedno moc prosím – dejte mi pozor na Karlíka. Přeci jen jsou noci už chladnější, tak aby se mi ještě někde nenastydl.

  A mám pro vás i jeden malý kvíz. Dnes mi telefon nabídl fotky, které jsem v Líchovech pořídil přesně před rokem. Vzpomene si někdo, jaká návštěva našeho tábora na nich je? A ne, že hned vytáhnete mobily :-).

  Tak čus bambus a už teď se těším co nejdříve na viděnou!

  Karlík Boučků

 3. Čau lidi!

  Od prvního dne tábora pečlivě sleduji, co tvoříte a jak se vám všem vede. A je vidět, že si opět užíváte naplno! Zvládnout tolik znamení zvěrokruhu v několika dnech je opravdu výkon hodný králů! I když je závist špatná, musím se přiznat, že vám ten skvělý čas na táboře letos opravdu závidím.
  Užívejte i nadále naplno, ještě máte spusty krásných hodin zítřejšího dne před sebou. A hlavně, prosím vás, pozdravujte mého Karlíka. A dávejte pozor, aby se někde nenastydl. Noci už začínají být studené.

  A ještě jedna otázka na závěr: dnes mi telefon připomněl, co všechno jsme prožili v tento den přesně před rokem. Vzpomene si někdo?

  Krásný večer všem!

  Karel

 4. Ahoj milí táborníci, posílám všem moc pozdravů z rozpálené Višňové ze severu. Máte krásný program, sleduji váš deník, obdivuji že zvládáte plnit úkoly i v tomto horkém počasí, Jste všichni skvělí!!! Užijte si poslední dny a přeji šťastný návrat domů. Pusu Markétce

 5. Milí kamarádi,
  musím vám všem vyjádřit slova díků, ať vám to do té soboty utíká, co nejpomaleji.
  Děkuji za nás rodiče HV a celé partě vedoucích, kteří se na letošním táboře podíleli.
  Je vidět, že si to kamarádi s vámi pěkně užili.
  Chybíte mi, moc si vás všech vážím, objímám vás a v sobotu na viděnou.
  máma Lída
  P.S. pusu Láďovi

 6. Ahoj táborníci zdravím z domova, přeji vám hezký zbytek pobytu užívejte co to dá a ať vám to co nejpomaleji utíká. Marečkovi velikanskou pusu už se na tebe těšíme
  Ahojky

 7. Ahoj všichni tabornici zdravime s domova a přejeme všem krasny zbytek pohodičky na taboře opět vytečny program jako vždy,poklona všem vedoucim ,děkujeme.Marketě posilam pusu Kočovka

 8. Čtu tento deníček,
  Nej pochvalu si zaslouží Oníček.
  Vím, tábor je jeho koníček ….

  Řídít tak ruznorodou výpravu,
  to chce sakra kus štěstí
  a pořádnou odvahu ….

 9. Ahoj Marcelko a všichni táborníci. Je fajn vidět, jak si to suprově užíváte. Jen tak dál. Už se těšíme na vyprávění. Posíláme pozdravy, Nikča a Honza

 10. Ahoooj táborníci-astrológové,
  posílám pozdrav z Liberce,dle fotek si hvězdnou výpravu skvěle užíváte a to je moc dobře.
  Přeji všem do dalších dní hodně sluníčka,dobré nálady a dalších krásných zážitků.
  Klárka☀️
  Ahoj kamarádi, i já se přidávám ke Klárce a zdravím vás všechny na té hvězdné a dobrodružné
  pouti. Užijte si poslední dny s radostí a úsměvem na tváři . Hanka V.

 11. Ahojky, zdravíme a přejeme krásný úterek. Už se těšíme na dnešní deník.
  Včera jsme zapomněla s Leah poslat pusu Láďovi.
  Objímám vás všechny.
  Lída

 12. Ahoj taborníci,
  zdravím Vás spolu s Adélkou a Maruškou z Liberce. Nám už tábor skončil, ale vy máte ještě několik dnů před sebou, tak si je pořádně užijte.
  Alča Björke

 13. Ahojky vám všem,
  každý den se pěkně bavíme u čtení vašich každodenních zážitků a diskoték -hned by jsme se rády přidaly. Přejeme vám, aby jste stále měli tak krásné počasí a do konce si to užívali plnými doušky.
  Doufáme, že jste si to dnes v zoo hezky užili, a vrátili se v plném počtu 😀
  máma Lída, Leah

 14. Milí astrológové,
  posíláme s Peťou pozdravy z Moravy a říkáme si, jakpak jste si užili dnešní výlet? Doufáme, že vám svítilo sluníčko. Speciální vzkaz letí Elišce Z. k dnešním narozeninám.
  Přejeme ti vše nejlepší, ať ti nikdy nezmizí úsměv ze tváří. Krásné narozeniny přeji kluci od Brna.

 15. Ahoj Jéňo, tak fotbalisti ze Slovanu porazili Spartu. Počítej s tím, že v sobotu jdeme na fotbal! Pozdrav vám všem tabornikum posílá mamka a Medvěd.

 16. Milí astrológové,
  jakpak jste si užili dnešní výlet? Všechny moc i s Peťou zdravíme z Moravy a těšíme se na další zprávy z Vaší báječné výpravy ke hvězdám.

  Speciální přání letí Elišce Z. k dnešním narozeninám, posíláme pusy a vřelá objetí
  Vlastik a Peťa

 17. Ahoj táborníci, opět vás všechny zdravíme z Liberce. Užíváte si teda pěkně. Ty luky a šípy se vám povedly. A váhy byly bezkonkurenční. Tolik nápadů. Ještě vám pár znamení zbývá, třeba Lev, Býk, Blíženci , Ryby atd. To jsme zvědaví, jak se toho zhostíte. Už se těšíme na další zprávy. Papa a pusu Lucce a Markovi posílají Dědečkovic

 18. Ahoj všichni, konečně po týdnu se můžu ozvat: za prvé vás všechny zdravím a posílám velikánskou pusu
  Za druhé moc vám to sluší a perfektně si to užíváte podle deníku a fotek
  Za třetí počasí vám přeje a bude přát. Za to se budu modlit.
  Moc vás mám ráda a zdravím.

 19. Poznámka pro Óňu: je to veršované, tak si dej záležet 🙂

  Zdravím všechny Škorpióny, vedoucí i Černé díry,
  ale nejvíc ze všech prima Mušketýry.
  Píši z vlaku, kdesi v polích, uháníme na Brno
  věřím, že jste odpoledne užili si naplno.
  Byl jsem s vámi opět šťastný, užil každý den,
  těším až si vyrazíme opět spolu ven.
  Ať vám slunce ve dne svítí, srandy máte kopy
  v noci ať vám hvězdy věští šťastné horoskopy.

  Mám vás rád Vlastík

 20. Ahoj !

  Jak tak koukám na fotky,
  jsou vám všem trochu těsné kalhotky.

  A vozíky jak by smet ,
  v tělocviku máte hodně co dohánět.

 21. Ahojky táborníci zdravíme z Poustky. Dnes tu svítí sluníčko a tak Vám posíláme mnoho energie a síly do druhé poloviny vašeho putování mezi vzdušnými, vodními, zemskými a ohnivými znameními. Užívejte a těšíme se na vyprávění!!! P.S.: pusy pro Maky:)

 22. Ahoj Výpravo !!!
  V Hřensku je měsíční krajina,
  jedna etapa končí,
  druhá začíná.

  Není váha jako váha,
  věřím že v životě už nikdo z vás nezaváha ! !

 23. Zdravím všechny táborníky , užívejte co to jde , určitě budete mít na co vzpomínat . Danduline posílám velkou

 24. Ahoj Honzo Matýsku, zdravíme z beach volejbalu a z terásky. Měj se prima a užívej .
  Volejbalová parta a tata.

 25. Ahoj Jéňo Matysi, zdravíme tě z pokračující dovolené ! Užívej pohody, léta, veselí. Medvěd a mamka.

 26. Krásný pozdrav všem a nadále krásné počasí přeje bábinka!!!
  Jste všichni skvělí!!!!!!!!!!!

 27. Krásný letní den, Škorpióni, Mušketýři a… Černoprdelníci:) Koukám na ty krásné výtvory a nestačím se divit!!! Oceňuju zejména Láďův stylový outfit – tj. tu černou sukýnku a parádní nákrčník! Na dalších fotkách pak zaujaly skvělé výtvory jako škorpioní kozoroh, mušketýří… čert křížený s mořskou pannou:) a jednoznačně překvapily demokratické šachy hrané evidentně v pěti lidech!
  Výlet na minigolf musel být bájo, tak přeju ať vám počasí dál drží!;))

  O.

 28. Ahoj zdravím !
  Máte pěkný program, važte si našich Vedoucích !!!
  Protože nic není v životě samozřejmostí.

  Mimochodem do astrovýpravy Mušketýři nepatří.
  Zdrhnout od krále Ludvíka je pěkná zbabělost.

  1. Vysvětlení názvu Mušketýři:
   Jedná se o 12člennou hvězdokupu která stojí při sobě, stejně jako mušketýři.

 29. Ahoj Táborníci to teda si užíváte a ať se vám dále daří všechny vás zdravím, a černý díry do toho

 30. Zdravíme všechny účastníky tábora, přejeme hezké počasí,a spoustu krásných zážitků.Každý den sledujeme váš deník a fotky.Ladikovi pac a pusu.Svitáci.

 31. Milí táborníci, sleduji denně vaše dobrodružství a musím říct, že vám závidím. Tolik pěkných zážitků, které pro vás vedoucí připravují! Výlet na minigolf se vám vydařil. Počasí vám také přeje. Co víc si přát? Užívejte si, soutěžte, hrajte si a vyrábějte o sto šest! Těšíme se na další zprávy od dalekohledů a hvězdáren. Pusu všem posílají Dědečkovic

 32. Milí táborníci, konečně mohu sledovat váš letošní tábor.
  Tím zdravím všechny Škorpiony, Černé díry a Mušketýry. Je vám opravdu, co závidět.
  Každý den vám přeje hezké počasí, tak co jiného si přát.
  Krásný pobyt na táboře a spousta dalších zážitků.
  Moc mi všichni chybíte, stýská se mi po všech i po zážitcích, které jsme prožívali.
  Opatrujte se.
  Pusu Láďovi.
  máma Lída

 33. Ahoj tabornice a tabornici,
  koukame na fotky a vypadato, ze si to uzivate. Prejeme pekne pocasi, spoustu dalsi pekne zabavy a hlane bez zraneni.
  Moc se na vas tesime.
  Zdravi Karel-X a holkiii

 34. Ahoj Mušketýři a vy další účastníci pobytu, ahoj Jéňo, zdravíme tě z dovolené! Zápisky z pobytu jsou opět vtipné a je znát, že se nenudíte! Mějte se hezky. Pozdravení přijmi od mamky, Medvěda, Kuny a Martina!

 35. Krásný pobyt na táboře a hodně prima zážitků Alešovi a Martině
  přeje babička a teta Jitka

 36. Ahoj Astromomové !
  posílám vám všem pozdrav z Liberce

  Mám se fajn
  Hřencku 3 den hoří. Je to masakr, ohnivé peklo likviduje kde co.
  Opatrujte se

  1. Ahoj Martine doufam,že si to tam uzivas,uz se vam to krátí v Sobotu vas cekame :-).
   Pocasi vam preje tak si to uzivejte a poradne se vyčachtejte.
   Zdravime vsechny Hlavne Martina Slavika.

 37. Ahoooooj moji milí!

  Užijte si každou chvíli, ať je na co vzpomínat!

  Stýská se mi a všechny moc zdravíme – Blanka s Láďou a malým Alexem 🙂

  A ať ten nástup máte ještě o kousek delší, posíláme básničku:

  Kozorozi, to jsou bozi, běda, jestli nezvítězí!
  Vodnář samé fóry tropí, hlavně, ať se neutopí!
  Ryba snadno uplave ti, mějte krásný tábor, děti!
  Beran běží hlavou do zdi, častokrát to nedobrzdí…
  A i býka tady máme, snad si rohy nepoláme!
  Blíženci jsou kamarádi, mějte se tam všichni rádi!
  Raci mají rádi vodu, zapomeňte na hospodu!
  Lev, ten často všemu velí, sní vám knedlík, bůček, zelí!
  Panna – to je zvláštní dáma, chtěla bych tam býti s váma!
  Váhy nás pak všechny zváží, faldíky nám nepřekáží!
  Letos vám tam chybí Jiří, jsou tam ale ňácí štíři…?
  Střelec má rád zahrádku, ať nestřelí vás do zadku!

  Na viděnou! Muck!

 38. Ahoj všichni Mušketýři, Škorpioni i Černé díry.
  Těšíme se na další zpravodajství z vesmírných dálek. Počasí vám přeje, tak ať vydrží. Den Kozoroha, jak je vidno z fotek se vydařil, jen tak z vesela dál. Pusu všem posílají Dědečkovic

 39. Milé Hvězdy, Díry (černé), Planetky a Mlhovinky,
  už netrpělivě čekáme na další díl deníku, abychom vám mohli fandit a držet pěstičky, abyste se nám v tom vesmíru neztratili ;o)
  Je to opět napínavější než všechny detektivky!
  Krásné chvíle plné dobrodružství a veselých chvilek s kamarády přejí
  Evča, Míša, Zuzka a Fanda Hercíkovi ;o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *