Kroužky zájmových činností

Obecně 

Zájmové kroužky jsou pořádány v sídle Asociace, tj. v budově bývalé školky v Oblačné ulici 450. Prostory v současné době patří občanskému sdružení D.R.A.K. Cílem kroužkových aktivit je pomoci ZTP dětem v získávání základních návyků, které využijí v každodenním životě. Kroužky probíhají jednou týdně. Jejich zaměření se každý rok mění dle přání a zájmu jednotlivých klientů a také dle personálních možností při jejich zajišťování. Bohužel, druhé omezení je tím největším problémem, který nás v současné době trápí. Pokud by měl někdo zájem pomoci při zajišťování kroužkových aktivit, neváhejte nás, prosíme, kontaktovat. 

Pondělní klub

Tento kroužek probíhá pravidelně každé pondělí od 16:30. Jeho náplní je se sejít a strávit v kolektivu přátel společný čas. V kroužku hrajeme hry, chodíme na procházky, tvoříme různé dekorace k aktuálnímu tématu, návštěv kulturních akcí, nebo si uvaříme něco dobrého k jídlu.

Vedoucí kroužku: Káťa Zelenková.

Kroužek kultůráček 

Kroužek probíhal každou středu od 17:00 bohužel momentálně pro něj hledáme vedoucího, který by ho mohl vést. Kroužek je zaměřený na rozvoj tvořivého myšlení a kolektivní spolupráce dětí. Pro trénink jejich paměti a vyjadřovacích schopností jsou používány tématické hry, a trénink divadelních představení. Zábavnou formou vedeme klienty k secvičení jednodušších divadelních představení odpovídajících jejich schopnostem a dovednostem. Jejich obsah je z části inspirován pohádkovým či filmovým námětem, ale převážná většina představení se tvoří až „za pochodu“, kdy do něj klienti vkládají své vlastní myšlenky či nápady. Pokud nastane situace, kdy nám není múza nakloněna, vyplníme společný čas vyprávěním pohádek a příběhů, hraním her, zpíváním písní či pouze povídáním o všedním i nevšedním životě.

Vedoucí kroužku: Můžeš být i Ty