Líchovy 2020 – letní tábor (14 dní)

25. června – 8. srpna 2020
Na letošní tábor se přihlásilo 24 klientů a celkově 20 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat a případně lajkujte naš Facebook.
Tešíme se na Vaše komentáře!

Aktuální dění z letního tábora v Líchovech – živý deník.

Cestovatelé

Hambáči

Verča Machačná
Ondra Bystřický
Lucka Dědečková
Martínka Vlasáková
Věrka Šenkýřová
Klárka Vávrová
Tomaš Hoidekr
Jana Hrudková

Wolkeři

Nelča Varmužová
Martin Slavík
Míša Zazvonilová
Aleš Vlasák
Láďa Sviták
Marcelka Poštůlková
Marek Bradáč
Vítek Kouřil

KRCO

Danda Mikešová
Jéňa Matys
Jana Roučková
Lukáš Adamíčko
Zdenda Jaroš
Markéta Kočová
Tomáš Soukup
Terezka Koňaříková

Průvodci

Michaela Kirschová
Kristýna Drapačová
Pavel Vávra
Eva Hercíková
Markéta Fejtková
Michaela Soukupová
Katka Zelenková s Eliškou
Alča Blabolilová

Jiří Blekta
Ondřej Dragoun
Karel Tománek
Vlastík Baník
Honza Borovička
Iva Reichová
Hanka Bystřická
Jan Trejbal

sobota – příjezd do rekreačního střediska

Naše dobrodružství začalo dnes ve 13 hodin v Liberci na Rybníčku. Když jsme se všichni setkali na místě určení a vyřídili veškeré formality, tak už na nás čekal autobus. Stačilo jenom nasednout, rozloučit se a vyrazit vstříc novým zážitkům. Cesta byla dlouhá, bezproblémová a svižná. Všichni jsme se aklimatizovali a naladili na táborovou náladu. Po příjezdu do tábora v 17 hodin se konalo rychlé rozdělení pokojů a vybalování. Poté, když jsme se všichni zabydleli a osvěžili v bazéně, nás čekala večeře, ke které jsme měli guláš s vepřovým masem a knedlíkem. Po večeři proběhl první večerní táborový nástup, kde jsme se dozvěděli celotáborové téma. Tématem letošního tábora je Amerika. Po nástupu jsme dostali pozvání od místních chatařů, abychom se k nim přidali na živou kapelu, která zde hrála. To jsme samozřejmě nemohli odmítnout. Tak jsme roztancovali boky a poslechli si hezkou muziku. Potom nás už čekala jenom večerka a zasloužený spánek po náročném dni. 

večeřeguláš s vepřovým masem a knedlíkem

Neděle – Kuba 

Konečně první den začal. Můžeme se vrhnout na spoustu dobrodružství, která si budeme užívat následující dva týdny. Pokud nevíte, celotáborová hra se jmenuje AMERIKA. Že nevíte, co si pod tím představit? To já také ne, ale pokud budete s námi déle číst, jistě se dozvíte. Nebudu vás napínat. Ráno jsme vstali, zacvičili si a vyrazily na Kubu. Další zastávka po rozcvičce byla jídelna, zde nám naservírovali obložený talíř. Odpoledne nám dali, kuřecí vývar a k tomu se podával vepřový vrabec s mrkvičkou. No a k večeři si pro nás přichystali přírodní kotletu s hranolky. Ale to moc předbíháme a pár informací vám ze dne dáme. Názvy oddílů a nějaký ten pokřik, řekl bych, že probíhal běžně a bez komplikací. Zato úkol vytvořit mapu Ameriky s jednotlivými státy, byl pln drobných týmových neshod. Nakonec se podařilo. Pevně věřím, že počáteční týmové komunikační problémy se časem vyladí. TO se hned ukázalo při výrobě pravých kubánských doutníků. Během polední pauzy nám krásně sprchlo, takže nikdo nemohl pobíhat venku a všichni krásně odpočívali. Odpoledne otužilý jedinci, možná i blázni, nedokážu rozeznat, vlezli do bazénu vyhřátého na krásných 23 stupňů celsia. Pro rozehřátí jsme využily týmové házení míčků do soupeřova prostoru. Konec soutěže okořenili zákeřní vedoucí míčky, jež byly plné vody. Uklidnění nastalo, až po večeři, když jsme pokreslili velkou čtvrtku obrazy kubánských dominant. Zbývající čas, před rozchodem do koupelen a postýlek, jsme strávili známou hrou jméno, město, věc, zvíře rostlina. Kdo neví o co jde, má smůlu. Jde se spinkat. Dobrou noc.

Pondělí – Mexiko 

A začátek prvního týdne je tady! Je pondělí, my jsme třetí den na táboře, a zrovna jsme vyrazili do Mexikaaa! Ráno nás opět čekala rozcvička v podobě mexických tanců, krásně jsme se rozveselili, tak jak je to v Mexiku zvykem. Po veselých tancích jsme se vydali do jídelny, kde nás čekala snídaně v podobě obloženého talíře a sladké tečky (vánočky). Jak určitě víte, pro Mexiko jsou typické kaktusy. A tak jsme si na ně po snídani zahráli. Soutěžili jsme v týmech a navzájem jsme si zašlapávali balónky, které jsme měli uvázané na noze. Po této soutěži jsme se vrátili opět k jídlu. Tedy…spíše k poznávání typických mexických surovin. Tyto suroviny jsme poznávali pomocí čichu (kakao, ocet, koření, cibule…), hmatu (fazole, jablko, rýže, bonbóny…) a chutě (limetka, rajčata, kukuřice…). Mexické suroviny tedy poznáme na 100 %. Po vydatném obědě, ke kterému nám připravili čočkovou polévku a kuře na paprice s těstovinami, jsme si šli odpočinou. Někdo šel odpočívat na své pokoje, někdo odpočíval venku na sluníčku a někdo se v naší herně díval na film. Jelikož nás dneska počasí konečně nenechalo ve štychu, mohli jsme si maximálně užít odpoledne u bazénu. Ale…nelenili jsme se a koupání jsme střídali s výrobou sombrera, které je pro Mexiko opět typické. Každý si tedy vyrobil svůj vlastní mexický klobouk a řeknu vám, krása střídala nádheru! Klobouky hrály všemi barvami, v kreativitě se meze nekladly, takže se určitě podívejte na fotky. A až k bazénu začala zavánět vůně naší večeře – řízky, které se podávaly s bramborovou kaší a se zeleninovým salátem. K Mexiku zajisté patří i různé oslavy a radovánky. Podvečerní čas se tedy nesl v duchu tance a hudby. Prozradím vám, že jsme si pořádně zazpívali a zatrsali. A určitě pochopíte, že po tak náročném dni se nám bude opravdu krásně spát. A teď už tedy dobrou noc. 

Úterý – Volníčko 

Ahóóój! Zdravíme vás všechny z tábora! Po celkem brzkém vstávání jsme se protáhli a nasnídali se. V kuchyni nám dnes připravili párky s chlebem, kdo chtěl, mohl si dát i banán nebo pečivo s marmeládou. Po takové vydatné snídani jsme se rozdělili na workshopy. Ty byly celkem tři – turistický, monopoly a herní workshop. Všechny se náramně povedly a velmi jsme se u nich zabavili. Když přišli naši turisti, vydali jsme se společně na oběd. K obědu byla frankfurtská polévka a zapečené těstoviny. Moc jsme si pochutnali. Bylo u Vás dneska taky takové teplo? U nás přímo šílené, a tak jsme celé odpoledne strávili u bazénu a k tomu jsme si malovali a hráli různé hry. Při večeři nám krásně sprchlo, pročistil se vzduch a k večeři jsme si pochutnali na španělském ptáčku s rýží. Po večeři jsme v týmech procvičili své mozkové buňky v podobě kvízu. Nicméně…donesla se k nám zpráva, že současná situace týkající se Covidu-19 by mohla vzniknout z nějakého zvířete. Měly by se testovat i zvířata několik let stará. Vzpomněli jsme si, že jsme zde před několika lety pohřbívali naší slavnou herečku žábu. A co tedy následovalo? Pořádné hygienické opatření, roušky, dezinfekce, rukavice apod. Žábu jsme zdárně vykopali, rozkuchali a vzorky jsou nyní v mrazáku. Budeme je posílat na rozbor a za pár dní by snad měly přijít výsledky. Doufejme, že testy budou negativní! A další krásný den je zase za námi! Tak zase zítra. Dobrou noc! 

Středa – Brazílie 

Dnes ráno jsme se probudili do nejlidnatějšího a největšího státu Jižní Ameriky – do Brazílie. Rozcvička probíhala v rytmu samby, ke snídani jsme měli škvarkovou pomazánku, obložený talíř a makový závin. Brazilská fotbalová reprezentace patří mezi neúspěšnější na světě, a proto jsme i my celé dopoledne hráli fotbal. Atmosféra byla napínavá, všichni fandili a nechyběly ani roztleskávačky. Po vyčerpávajícím zápase nás v jídelně čekal vydatný oběd v podobě dršťkové polévky a buchtiček s krémem. Po poledním odpočinku jsme se šli na chvíli smočit do bazénu a následovala ukázka brazilského tanečního stylu. Přijela za námi skupina z Liberce Vem Camará Capoeira Liberec, vystoupení bylo naprosto úchvatné a účinkující si tak od nás právem zasloužili několikaminutový potlesk. Doufáme, že jsme se s nimi nesetkali naposledy. Následovala večeře, kde jsme si pochutnali na kachně s chlupatými knedlíky a s červeným zelím. A představte si, že nám dnes do tábora dorazila pozvánka na olympijské hry do Atlanty! Před spánkem jsme se tedy připravovali na zítřejší olympijský den, v týmech jsme vymýšleli olympijské symboly – heslo, hymnu, vlajku a maskota! Naše týmy jsou na olympiádu 100 % připraveny, držte nám zítra palce! Ahoj a dobrou noc.  

Čtvrtek – Atlanta 

A olympijský den je tady! Dobré ráno vám přejeme z Atlanty!  Naši sportovci se probudili do skvělé nálady a byli plní nové síly! Sportovci se museli ráno řádně rozcvičit a nasnídat. Ke snídani tak byla vajíčková pomazánka, obložený talíř a meruňkový koláč. Každá olympiáda musí mít svůj řádný začátek – při olympijské hymně nastoupily všechny týmy, představily svá hesla, dresy a maskoty, složili jsme slib pro „fair play“. A olympiáda mohla začít! Mezi hlavní disciplíny patřilo jezdectví, slalom, hod létajícím talířem, hod míčem na cíl, hod oštěpem, míčový maraton a spousta dalších. Všechny týmy byly naprosto skvěle motivované a všichni členové soutěžili z plných sil! K obědu byla našim olympionikům naservírována pórková polévka a smažená treska s bramborovou kaší, okurkový salát. Samozřejmě jsme si zasloužili polední odpočinek. Po „poledňáku“ následovala vodní olympiáda. Soutěžili jsme ve sportovním rybaření, nechyběly ani plavecké disciplíny a tzv. vodovod (sbírání vody pomocí lžíce do kelímků). Celý den se dosahovalo i neočekávaných výkonů, padaly i osobní rekordy! Po večeři, ke které jsme dostali segedínský guláš s houskovými knedlíky, jsme se rozhodli olympiádu pořádně oslavit – a to hudbou a zpěvem. To vše se uskutečnilo až po vyhlášení našich vítězů. A zajímá Vás, kdo olympiádu v Atlantě nakonec vyhrál? Byli to Wolkři, kteří se ocitli na prvním místě! Ale i ostatní týmy (Hambáči i KRCO) si vedly velice, ale velice dobře. Diplomy a ceny jsou předané, my všem mockrát gratulujeme a posíláme pozdravy z Atlanty! Mějte krásný den! 

Pátek – Kolumbie 

Žádné oddíly, pouze mafiáni a policisté, tak jsme dneska soutěžili. Mělo to ale háček, nikdo nevěděl, kdo si co vylosoval. Rozcvička byla taky trochu jiná, jenom drobné protáhnutí a pak hurá úprkem sbírat papírové lístečky, rozházené po cestě kolem tábora a přilehlého parkoviště. Posilněni obloženým chlebem jsme v plné polní vyrazili k nejbližšímu opuštěnému lomu a světe div se, zase jsme sbírali papírové lístečky s nic neříkajícími symboly. Následoval jako vždy, odpolední klid, byl opravdu potřeba. Teplé počasí, bramborová polévka a rizoto nás opravdu velice vyčerpalo. Odpočati jsme se vrhli do bazénu. Volnou chvilku nám zpříjemnil Karlík a jeho loutková pohádka Ohnivý čert. Před večeří jsme udělali pár vodních soutěží a pak se hladoví vrhly na uzené kuřecí stehno s bramborovým knedlíkem a zelím. Večerní program zahájil jako vždy nástup. Pak jsme až do nočních hodin po sobě stříleli ve jménu koky a boje proti, záleželo na tom, zda jste mafián nebo policista. Nyní už všichni spinkáme a vám přejeme také krásnou dobrou noc.

Sobota – Přestup 

Dnes jsme vstali do dalšího krásného slunečního dne. Dopoledne jsme se všichni rozdělili podle svých zájmů. Mohli jsme si vybrat z workshopu výtvarného, turistického, fotbalového, plaveckého a tvořivého. Turisté se vydali na krátkou procházku po blízkém okolí, fotbalisté svedli zápasy ve stolním fotbálku, plavci se mohli smočit už před obědem a výtvarníci tvořili různé náramky, přívěsky a náhrdelníky z korálků a tvořivci vyráběli patchworkové obrázky. Během dne nás ledaskdo opustil – David, Janča, Sofinka, Hanka a Lukáš Adamičko, jako posily dorazili Monča, Markéta a Vlastík. K obědu jsme okusili novinku – srbskou musaku a fazolovou polévku. Odpoledne jsme setrvali tradičně u bazénu a pod slunečníky, kde jsme si dodělávali naše dopolední projekty. Sluníčko pražilo, výhled do údolí byl úchvatný a voda v bazénu byla opět osvěžující. Málokdo jí odolal. Vydatná večeře v podobě vepřové pečeně na houbách s rýží završená perníkem s polevou příjemně završila náš další podařený den. Po večerním nástupu jsme se rozdělili do našich oddílů a připravovali se na tajné překvapení, které odhalíme teprve v dalších dnech. Co nás čeká zítra je také tajemstvím. Tak se nezapomeňte zítra podívat, co jsme nového zažili. Dobrou noc vám přejí táborníci.

Neděle – Karneval 

Ráno jsme se probudili do deštivého rána. Proto se rozcvičky účastnili jen ti nejstatečnější z nás. Z předešlého dne jsme věděli, že nás bude čekat karneval s kamarády z chat, proto jsme celé dopoledne věnovali přípravě karnevalových kostýmů. Už v průběhu dopoledne jsme se dočkali příjezdu Jendy a ještě před obědem nás návštěvou poctila Bláňa s Láďou. Pochutnali jsme si na rajské omáčce a tešili se celý poledňák na karneval i počasí se umoudřilo. Kolem třetí hodiny už jsme byli přichystaní v maskách a karnevalová taškařice mohla začít. Jenda s Blankou se postarali o hudební doprovod karnevalové promenády, během níž se nám předvedli piráti i super hrdinové, princezny živé i ty z říše mrtvých. Kočičky i pilné včelky. Veselici jsme si náramně užili a i když nás poté déšť zahnal do budovy, pokračovali jsme v zábavě až do večeře. Uondaní z celoodpoledního křepčení jsme šťastně ulehli do našich postýlek a nechali si zdát o dalších prázdninových zážitcích.

Pondělí- Párty 

Ráno nás bohužel probudily kapky deště, které nás provázely s malými přestávkami většinu dne. My jsme si ale nenechali vzít dobrou náladu a celý den jsme si krásně užili. Rozcvičku jsme sice vynechali, ale dopoledne jsme prožili venku. Jirka Blekta slavil čtyřicítku a to jsme si nemohli nechat ujít. Oslavu jsme připravovali několik dní a Jirka byl opravdu překvapený a dojatý. Po hromadných gratulacích, objímání a předávání darů se oslavy proměnily v diskotéku v dešti. Všichni jsme byli oblečení v pláštěnkách a déšť nám vůbec nevadil. Před obědem jsme se ještě na chvilku sešli v jídelně a Jirka nám odpovídal v pořadu Křeslo pro hosta na všechny naše všetečné otázky. K obědu jsme měli česnečku s krutony a pečené kuřecí stehno se šťouchaným bramborem. Po odpoledním klidu, během kterého přestalo konečně pršet, jsme se opět sešli venku a naplnili téma dnešního dne Hollywood. Společně jsme vytvořili chodník slávy z našich hvězd. Zbytek odpoledne jsme nostalgicky při sledování filmů z předcházejících táborů vzpomínali na všechno, co jsme s Jirkou prožili. K promítání jsme si na oslavu všech našich narozenin dali dortíček a kafíčko. Poklidná a milá nálada skončila s knedlíky plněnými uzeným masem k večeři. Už dlouho se nad námi vznášelo nebezpečí v podobě anonymního dopisu s hrozbami nejhrubšího zrna. Jak z takové situace vyjít s čistým štítem? Rozhodli jsme se nebezpečí postavit čelem. Výkupné v podobě šedesáti diamantů jsme sice společně odnesli na vyznačené místo, ale postavili jsme k němu hlídky, které se pravidelně střídaly. A naše ostražitost se vyplatila. Hlídka složená z Martinky a Aleše odhalila podezřelá individua plížící se k našemu pokladu. Přestože se hlídce podařilo útočníky vyfotit, lupiče se nepodařilo chytit a ti utekli směrem k táboru. Stateční táborníci se za lupiči pustili, ale zadrželi jen nám spřáteleného chataře, který jakoukoliv účast na loupeži popřel. Co nás čeká dál? Podaří se nám vzdorovat všem hrozbám? Další dny teprve ukáží.

Úterý – Panama 

Můj milý deníčku. Dnešní den se zapíše do historie tábora svojí originalitou. Ale pěkně popořádku. Ráno nás probudil vydatný déšť doprovázený silným větrem. A to takovým, že všechno prádlo pověšené na balkónech bylo promočené. Dokonce i samotná podlaha na balkonech byla velmi kluzká a nebezpečná. Proto jsme dnešní den zahájili hned po probuzení hrou zvaná „karanténa“. Všem jsme ihned po probuzení oznámili, že musíme zůstat na pokojích, protože se dle smyšlené zprávy musely vzorky odebrané z exhumované žáby odeslat na další expertízy a dokud nebudou známy výsledky, je v celém táboře nařízena karanténa. Situace sice nepříjemná, ale nikoliv pro nás. My toho využili! A nejen, že jsme dostali snídani až do postele, ale dopolední čas jsme využili k úklidu našich pokojů i k různým hrám. A kdo se necítil na psychicky náročný úklid, mohl spinkat. Naštěstí tato hra netrvala dlouho. Cca v 11 hodin jsme obdrželi spěšnou zprávu od hygienické stanice, že vzorky byly negativní. To bylo radosti! Ihned jsme se sešli před barákem, kde se mezi tím utišil déšť i vítr a vše náležitě oslavili. A nejen to. Zbylý čas do oběda jsme ihned využili k tomu, abychom pokročili v záležitosti vyděračského dopisu. Většinou všech jsme se rozhodli, znovu se podívat na místo, kde jsme včera předali výkupné. A co jsme nenašli! Byl tam dopis. Dopis, který nám zanechal pachatel celého dopisu. V něm nám sděloval, že moc děkuje za obdržené výkupné a že si za něj kupuje let na Bahamy. A nejen to. V dopise se následně zmínil i o tom, že jsme včera večer nalítli na jeho lest a dopadli jsme obyčejného turistu. Škoda. Tím se celý příběh uzavřel – tedy až na jednu drobnost: bylo třeba omluvit se 

Středa – Kanada Aliaška 

Hurá! Dnes nás konečně zase jednou z podpeřinek vytáhlo sluníčko. Všichni s radostí vyběhli na rozcvičku, kde jsme si rozhýbali boky a další části těla. Z rozcvičky jsme plynule přeběhli na snídani, ke které byl obložený talíř s vajíčkovou pomazánkou. Se spokojenými bříšky jsme opět poskočili na mapě, a to do Kanady. Byla zrovna lovecká sezóna, proto jsme se rozhodli stopovat zvířata. Podle stop jsme pomocí speciálního pexesa rozeznali celkem 12 živočichů. Po fauně jsme šli poznávat zdejší flóru, ze které jsme si nasbírali byliny na vynikající čaj. Při procházce jsme kromě ingrediencí na čaj objevili i obyvatele další země – Aljašky. Bylo jich celkem 7, ale někteří se před námi tak schovávali, že jsme je nemohli najít. Všechny aktivity nás tak unavily, že jsme se museli jít posilnit na oběd. Energii jsme doplnili čočkovou polévkou a špagetami. Po potřebném poledním klidu nás čekal nelehký úkol. Museli jsme zachránit svého kamaráda, který uvízl na Aljašské nehostinné pustině. Terén zdejšího kraje je ale komplikovaný, nedá se tam jen tak lehce proběhnout. Museli jsme proto cestou střídat rolbu na náš pohon, sněžnice a psí spřežení. Celou cestu nás pronásledoval déšť a padající sníh. Ale můžete být klidní, všechny kamarády se nám podařilo zachránit! To chtělo nějakou oslavu! Radostí jsme se šli houpat do korun stromů nebo do vln bazénu – každý kam chtěl. Večeře byla rovněž slavnostní. Pochutnali jsme si na špízu s hranolky s ledovým salátem. No a jak jinak zakončit takový úspěšný den než zpěvem, tancem a skvělou hudbou. Tu nám vykouzlila naše oblíbená kapela Septima, která za námi dorazila až z České Lípy. Byl to krásný večer, po kterém jsme se všichni vrhli do svých pelíšků a s úsměvem na tvářích jsme téměř okamžitě usínali. 

Čtvrtek – Bahamy 

Dnešní den byl hodně náročný, proto nám, prosím, omluvte lehkou stručnost jeho popisu. Hned ráno jsme se přemístili na Bahamy a zjistili jsme, co je na tomto souostroví zajímavého. Dále jsme celé dopoledne soutěžili. Nejprve jsme hledali po okolí tropické ovoce, to jsme následně prodali na burze a vydělali peníze. Následně jsme nalezli všech 31 ostrovů. Pěkně jsme si je rozdělili do oddílů, abychom je následně zase poschovávali po okolí pro ostatní oddíly. Poté, co jsme ostrovy opět shromáždili, zjistili jsme, že ani jeden oddíl nemá ostrovy, které mu byly původně svěřeny. A tak jsme museli obchodovat a obchodovat. A co nás čekalo odpoledne? Barmanská soutěž u bazénu. Z prodaného ovoce jsme vytvářeli nejrůznější drinky. To bylo variací! Večer jsme konečně mohli zapálit náš táborový oheň. Sucha pominula, dřevo oschlo a tak jsme šli na to. Dokonce jsme si i opekli malého buřtíka. Jenže co se nestalo potom…. Během dne jsme slíbili, že obětujeme Bohům něco, co máme rádi proto, aby v příštím roce byla dobrá úroda a vyhnuly se nám tropické bouře. A my na to během táboráku úplně zapomněli. Jenže, my to zjistili až poté, co všichni leželi a spali ve svých postýlkách. A tak jsme museli všechny znovu vzbudit a po oddílech jsme šli na místo, které bylo označené světélky (prostě krásná noční hra). Poslední účastníci došli zpět do tábora až kolem půlnoci. A teď, kolem půl jedné, už všichni opět spokojeně chrupou ve svých postýlkách.

Pátek – Velikonoční ostrov 

Poslední den. Nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že tento den nikdo nemá rád. Ale, že bychom se nudili, to vůbec ne. Hned ráno jsme se ocitli na Velikonočních ostrovech a měli jsme celkem 4 úkoly, hledání vajíček, malování soch, které jsou typické pro tyto ostrovy, rozpoznávání našich bylin a stromů a nakonec jsme si zahráli na bořiče mýtů a bourali jsme chrám bohů. No, a jak jsme vyřešili odpolední horko? Samozřejmě koupáním v bazénu a opět jsme udělali pár drinků. Po velmi dobré večeři přišel okamžik, na který se snad těšili všichni ze všeho nejvíc, vyhodnocení a poslední rozdání dopisů. A jak to tedy dopadlo? 3. místo obsadili Hambáči, 2. Wolkři a na prvním místě tím pádem skončilo družstvo KRCO. Ale každý oddíl byl velice šikovný a plný snahy, takže všem patří obrovská gratulace! A jak jinak zakončit náš tábor než pořádně hlučnou a nadupanou diskotékou. Poslední písnička se sice neobešla bez slz, ale všechno zachránilo krásné hromadné objetí. A teď se všichni jdeme vyspat na zítřejší odjezd. Takže AHOOOJ!