Pařez 2017 – letní tábor (14 dní)

 Pařez 2017 – letní tábor (14 dní) 

1. července – 15. července 2017
Na letošní tábor se přihlásilo 23 klientů a celkově 21 asistentů. Pokud se Vám naše příspěvky líbí, neváhejte komentovat na dně stránky a případně lajkujte naš Facebook.
Tešíme se na Vaše komentáře!

mezigalaktičtí reprezentanti

Hana Bobvošová
Silvie Humlová
Sabča Majerechová
Nela Varmužová
Marcela Poštůlková
Klára Vávrová
Martina Škaloudová
Veronika Machačná
Jana Roučková
Věra Šenkýřová
Tereza Koňaříková
Andrea Sabová
Michaela Zazvonilová
Markéta Kočová

Zdeněk Jaroš
Ondřej Bystřický
Jan Matys
Víťa Kouřil
Martin Slavík
Lubomír Pavlíček
Láďa Sviták
Aleš Vlasák
Břetislav Jetel

trenéři

Petra Krčmářová
Věra Cestrová
Kristýna Drapačová
Eva Hercíková
Míša Tichá
Renča Doležalová
Zuzka Krausová
Míša Truhlářová
Andrea Fizérová 
Terka Jinochová
Kateřina Silná
Radka Borovská
Blanka Čáslavská

Ivan Vencl
Lukáš Chalupa
Ondřej Dragoun
Břéťa Doležal
Lukáš Urban
Pavel Vávra
Tomáš Hendrych
David Polák
Martin Spudich

sobota – příjezd do rekreačního střediska

Ahoooooj přátelé a kamarádi J,
Vítáme vás na našem Mezigalaktickém pařezu! Po odpoledním příjezdu do areálu Pařez jsme vyložili své vesmírné zásoby do pokojů. Uvelebili jsme se. Následovala teplá večeře – guláš s těstovinami. Po večeři jsme byli svědky monumentálního zahájení olympijských her. Narozdíl od olympiád např.: v Naganu 1998, Sydney 2000 či Turíně 2006 se naše hry pod olympijskými kruhy konají nikoliv mezi státy planety Země, nýbrž mezi jednotlivými planetami, které nejsou široké veřejnosti známy. Podrobnější informace o nich se dozvíme během zítřka. V jídelně byla zavěšena naše vlastní Mezigalaktická olympijská vlajka. Náš program vyvrcholil zahajovací diskotékou. Sálem zněli čeští interpreti jako Michal David, Kabát, Rybičky 48. Po odbití 9. hodiny večerní nastalo ukládání našich mimozemšťanů do pelíšků. 

večeřeguláš s těstovinami

neděle – úvodní den mezigalaktických olympíjských her

Probrali jsme se do nedělního zataženého rána. Na Pařezu se nám sešli mimozemšťané ze tří planet – červení, zelení a modří. V rámci dopoledního programu dostali naši mimozemšťané za úkol své planety pojmenovat. Po přímo astronomických diskuzích se shluknul tým (červených) Červínů, (zelených) Ropušáků a (modrých) Modrých ústřic. Následovala tvorba státního symbolů – vlajka.

Po obědovém těstovinovém salátu jsme neopomenuli polední klid (platí napříč celým vesmírem), jelikož hned po něm přišel závod jednotlivců mezi vesmírnými tělesy v mezigalaktické raketě. Na pozávodovém ceremoniálu obdrželi medaile Hanka, Luboš, Nela, Štěpánek, Markéta a Martinka. Oceněná byla i Klárka Vávrová za její obětavost a příkladný přístup při dopoledním programu a obědě. Večer si zástupci obou týmů vyráběli své olympijské dresy za pomoci sprejů a barev na oblečení. Druhý olympijský den byl u většiny zakončen vesmírnou koupelí.

snídaněsvědský stůl
obědvývar s drobením, těstovinový salát s masem
večeřeznojemský kuřecí plátek s rýží

pondělí – nový týden jsme přivítali s radostí

Přišel nový týden. S radostí na planetu Zemi posíláme zprávu, že celé pondělí nás kontrolovalo sluníčko. Naši mimozemšťané se v rámci dopoledne velmi podrobně navzájem seznámili. Zároveň u toho nepotřebovali žádný překladový slovník. Seznamku vystřídal báječný kytarový koncert naší Bláni. Neopomenuli jsme určitou českou tradici v podobě vepřa, knedla, zela.

Po slehnutí zahájili Ropušáci a Červíni dobrodružnou výpravu po nejbližším okolí. Motivaci jim dodávala roztroušená báseň, kterou si naši mimozemšťané vtiskli do svých pamětí. Přibližně jeden verš na mimozemšťana. Verše se bezchybně shlukly do hokejové básně.

Povečeřeli jsme jahodové knedlíky. Dnešní speciální ocenění obdrželi Ondrové – Dragoun (14) a Bystřický (13) za snědené knedlíky.

Večer jsme pokračovali v tvorbě státních symbolů, a to hymnou (za čas se objeví na určité sociální síti). Dnešek utekl rychlostí světla a najednou jsme se objevili v posteli.

snídaněčeský stůl
obědfrankfurtská polévka, vepřo knedlo zelo
večeřejahodové knedlíky

úterý – workshopy, mezigalaktická kopaná

Úterní den započal rozcvičkou pod taktovkou Tomáše mezitím, co na nás padal nejen kyselý déšť. Vše bylo překonáno. Naše dopoledne vyplnila série workshopů. Dnes je vedli: Tomáš s Káťou –  Týmová spolupráce, Andy nás zavedla na horkou pláž, kde předávala základy barmanství, Týnka se ujala výtvarnictví. Vyzdobena byla naše mezigalaktická základna. Míša se postarala o hudební část a Óňa protáhl handbike.

Marťané poobědvali čočku s párkem a nabírali sílu na odpolední mezigalaktický fotbalový turnaj. Byly to skutečně vypjaté zápasy, kterých se účastnil i tým Modrých ústřic. Právě tento tým vyhrál celý turnaj, avšak po celou dobu se choval velmi podivně a nekontrolovaně.

Fotbalisté povečeřeli a při večerním ceremoniálu se najednou v olympijské vesnici objevila antidopingová kontrola… Zlaté medaile byly prozatím zabaveny a uvidíme, jak se situace bude vyvíjet.

Večer vyvrcholil společným táborákem s kytarou.

snídaněobložený stůl
obědvývar s noky, čočka s párkem a okurkou
večeřeSmažený pangasius s bramborem, rajčatový salát

středa – reklamní spoty, mezigalaktická válka a filmový večer

A je tu středa, která začala tradiční rozcvičkou pod vedením Káti. Po vydatné snídani Marťánci točili reklamu, kterou se snažili zachránit reputaci po dopingové aféře (stále čekáme na výsledky a věříme, že Modří mají stále naději). Party po 4-5 mimozemšťanech společně vytvářely originální olympijskou upoutávku. Nutno podotknout, že skupiny byly opravdu originální a vtipné. Potkali jsme Mezigalaktické šachy, Akvabely na suchu, Petanque, Roj šipek a Vesmírnou gymnastiku. Oběd byl dovezen z Itálie – špagety. Odpoledne proběhla Mezigalaktická válka – boj o ukořistění soupeřových trenýrek. Válka vyžadovala strategické myšlení a obratnost. Bitvu vyhráli Ropušáci. Modré ústřice měly suspendaci.

Povečeřeli jsme rizoto. Večerní program byl odpočinkový a motivační zároveň. Promítal se film Kokosy na sněhu, strhující film o Jamajčanech na zimních bobech.

snídaněobložený stůl
obědšpenátová polévka, špagety
večeřerizoto s masem, okurka

čtvrtek – výlet do města pohádek

Ve čtvrtek se naši mimozemšťané přeměnili v obyvatele planety Země. Najednou jsme se objevili v království nejslavnějšího loupežníka Rumcajse – v Jičíně. Nejprve jsme zhlédli místní Muzeum hry a pak Rumcajsovu ševcovnu a galerii s jeho zmenšeným světem.

Den byl nádherně slunečný a horký, a tak jsme se zchladili výbornou točenou zmrzlinou, která je v Jičíně opravdu vyhlášená. Pohodový den vyšperkovala tradiční hra Člověče, nezlob se v životní velikosti. Bylo to napínavé, síly vyrovnané a zážitek zajímavý.

Pak už jen všichni mezigalaktičtí přátelé vyrazili do postýlek spinkat a nabírat síly na další den.

snídaněobložený stůl
obědšpenátová polévka, špagety
večeřerizoto s masem, okurka

pátek – baseball, workshopy a večer poslepu

Páteční ráno začalo tradiční rozcvičkou. Po vydatné snídani následovala dopolední zábava, a to sport, který je jedním z nejoblíbenějších v USA – baseball. Na sportovišti se objevila všechna družstva včetně dopingovou aférou neustále propíraného oddílu Modrých ústřic.

Speciální cenu si dnes dopoledne zasloužil Luboš, který do baseballového utkání zakomponoval prvky z gymnastiky. Obdiv všech soutěžících sklidila Marcelka, která předvedla na konci utkání s Červíny perfektní homerun a nasměrovala tak Ropušáky k celkovému vítězství v turnaji.

Dnešní odpoledne vyplnil blok workshopů. Mimozemšťané tentokrát mohli vybírat z šachového, regeneračního či disk-golfového workshopu, nechyběl ani workshop zaměřený na vytvoření jiných mimozemských tvorů nebo na tvorbu meziplanetárního herbáře. Večerní program všem mimozemským tvorům vyplnila hra založená na rozpoznávání marťanů pomocí doteků a netradičních zvuků. Dokážete si představit ten nejneobvyklejší zvuk? My už ano, dobrou noc.

snídaněदेवनागरी एम॰टी॰
obědsmažený देनागवनाम॰टी॰ s वना a म॰टी
večeřevepřové na česneku s rýží

sobota – minové pole, koupačka a blízká setkání třetího

Dopoledne bylo takřka na roztrhání těla. Naši sportovci si pro tentokrát vyzkoušeli hru, ve které měli najít v minovém poli bezpečnou cestu a zároveň pomoci svým kolegům s přechodem bez úhony. 

Procházka zakončená koupačkou v bazénu u nedalekého penzionu Diana v dnešném teplém odpoledni přišla všem mimozemšťanům vhod.

Jako večerní zábavu jsme si zvolili tři sportovní disciplíny. Mimozemšťané včetně vedoucích se rozdělili na 3 množiny. Jedna parta šla hrát petanque, další se odebrala na přilehlé zatravněné prochy na kroket a poslední část mimozemských návštěvníku se věnovala fotbalu. Dnešním předvečerkovým překvapením bylo přistání UFO v areálu našeho rekreačního střediska. Po bližsím prozkoumání jsme zjistili, že se nejedná o UFO, ale o vyhlídkový horkovzdušný balón, jehož posádka se rozhodla pro přistání právě na místě našeho pobytu. 

snídaněsnínaně proxima
obědvývar s játrovými knedlíčky, bramborové knedlíky plněné uzeným masem, zelí
večeřeholandský řízek, bramborová kaše

neděle

Doufáme, že jste dnes měli stejně krásné ráno jako my. Dnes bylo o to krásnější, protože nám Óňa odpustil ranní rozvičku. Ale ani tak jsme se nevyhnuli dolopední fyzické aktivity, protože jsme se museli vyhýbat volně letícím asteroidům. A jásali jsme i podruhé protože nám Óňa prodloužil o půl hodiny polední klid. Proč? Abychom měli spostu sil na odpolední worshopy. Mohli jsme vybíra z následujících tréninkových jednotek. Sportovní na handbikách, dosucha a dočista zaměřený na mytí a leštění našeho táborového Ford Tranzit. Ostaní si mohli žít deskové a chytrodeskové hry. Po večeři jsme hledali od nejbližšich po nejvzálenější galaxie. Před počítáním ovečkinů nás naposledy v tento den rozesmála mimozemská Partička.

snídanějaponský stůl
obědčočková s párkem, hamburská s kýtou
večeřekuřečí roláda s bramborovou kaší

pondělí

Dnes dopoledne jsme si program určovali sami. Měli jsme na výběr dalších pěti možností. Výtvarně zaměřený workshop zájemců ukázal několik technik očkování, zájemci o sport opět vyrazili na projížďku na hanbikách. Nadšenci vesmírného cestování si vyzkoušeli jak si vyrobit vlastní raketový pohon. Zbytek se věnoval sběru a účinkům mimozemských bylin a také jsme se naučili zastrašovat soupeře před dalšími mezigalaktickými souboji. Odpoledne nám sluníčko dopřálo koupačku a pořádnou opalovačku, abychom se mohli unavit na mezigalakticé diskotéce. Dostavili se všichni mimozemští olympionici a rej mohl začít. 

snídaněvietnamský talíř
obědkrupicová s vejci, štrbský plátek s rýží
večeřebuřtguláš, pečivo

úterý

Dnes jsme se probudili do deštivého dne a proto byl dopolední program přemístěn do útrob hlavní budovy. Deštivé počasí nás provázelo prakticky celým dvanáctým dnem tábora. Poté, co marťané vybojovali skalp svůj soupeřů se jsme se teleportovali do společenské místnosti a zasoutěžili si v oblíbené televizní soutěži Chcete být mimozemským milionářem? Soutěž i přes nechopnost odpovědět na jakoukoliv sportovně tématickou otázku vyhrál věčně propíraný tým modrých ústřic. Večer nás čekalo promítání dalšího filmu z Olympijského prostředí, tentokráte o létajícím Britovi. Věděli byste o jaký sport a člověka se jedná? Pokud ano, těšíme se na Vaše odpovědi a také nové vzkazy pod článkem, které si tak jako každý den předčítáme na večerním nástupu. Zítra nás čeká druhý výlet tohoto tábora na který se už všichni moc těšíme.

snídaněsomálský talíř
obědrostlino-smetanový vývar, halušky s uzeným masem a se zelím
večeřeBuch Tyčky zapadajícího slunce Šódó

středa – druhý výlet

Dnešní den se nesl ve znamení druhého táborového výletu. Ráno po snídani jsme vyrazili na stavení Starý Hrad nedaleko Jičína a mohli jsme shlédnou autentické souboje udatných rytířů. Z velký překvapením jse zjistili, že jeden z udatných rytířů je odvážná žena Rozseklína, který se ihned stala naší favoritem. Po shlédnutí tohoto úchvatného představení jsme se přemístili hradního suterénu na prohlídku pohádkových místností s obry, čerty a tříhlavým drakem. Po podvečerním návratu jsme se zabavili hrou mimozemšťanské pexeso kde jse měli rozpoznat pohybově nebo zvukově stejně signalizující dvojice předvádějících hráčů. A jak jste se bavili dnes vy? 

snídaněrytířská snídaně
obědvýletnický řízek v chlebu, kobliha, banán
večeřekuřecí nudličky s UFO omáčkou a rýží

čtvrtek

Dopolede se 

snídanětalíř O.S.R.S. s pečivem
obědzeleniový vývar, vepřový guláš s houskovým knedlíkem
večeřetěstovinový salát

pátek – závěrečný biathlon, olympijský večírek

snídaněislandský obložený talíř
obědrajčatová polévka, filé s bramborem
večeřezapečené těstoviny s uzeným masem

sobota – návrat na planetu Zemi

Dnešní dopoledne jsme balili všechno sportovní náčiní a nutno podotknout, že to mimozemské raději necháváme na olympijské planetě, protože se bojíme, že lidstvo ještě není dostatečně připravené. Poté, co jsme vše naložili do naší mezigalaktické třínapravové lodi jsme se vydali na cestu zpět za Vámi na Zemi. Podělit se s vámi o nové zážitky a nové dovednosti. Vážení příznivci, děkujeme za vzkazy a tímto se s vámi loučíme a těšíme na akce budoucí.

Budeme rádi za jakékoliv vzkazy na našem Facebooku AsociaceLBC a zároveň zde najdete i další várku fotografií, takže si každý přijde na své.

PS: Ztráty a nálezy prosím pište do diskuze níže nebo na email info@asociacelbc.cz. 

snídanětradiční nářez na talířích
obědhovězí vývar, vepřo-knedlo-zelo